Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Dziś we wnętrzach nowoczesny design to za mało. Architekci i projektanci wnętrz szukają materiałów i rozwiązań, które oprócz efektów wizualnych są praktyczne i wytrzymałe. Dlatego coraz większą popularnością, również jako obudowy kominków, cieszą się spieki kwarcowe, które stanowią harmonijne połączenie niebanalnej estetyki i perfekcyjnej funkcjonalności. Laminam, włoski producent płyt wielkoformatowych, od lat dba o to, by jego produkty spełniały najbardziej wygórowane oczekiwania.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
17-12-2019
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Kominki wiszące Bordelet
artykuł reklamowy
11-10-2019
Spektakularne, nowoczesne, intrygujące formą i wizją ognia. Zaskakujące oraz przyciągające wzrok. Tak w skrócie można opisać oderwane od ziemi, lewitujące w powietrzu kominki wiszące marki Bordelet. Te prawdziwe dzieła sztuki użytkowej z pewnością znajdą swoich wielbicieli wśród osób odważnych, nie bojących się nietypowych rozwiązań oraz szukających czegoś innego, świeżego i innowacyjnego.
Galeria kamienia do kominków
artykuł
03-10-2019
Idąc do zakładu kamieniarskiego, by wybrać kamień na kominek, zobaczymy zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt spośród kilku tysięcy materiałów oferowanych przez firmy z całego świata. Do takiej wizyty warto się przygotować.
Kominki dają nam nie tylko ciepło ale i światło. Jak ważne jest oświetlenie wnętrza, wie chyba każdy, ale nie każdy zastanawiał się nad oświetleniem bryły kominka. A może to być bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli wyeksponować bryłę kominka we wnętrzu nawet, gdy nie płonie w nim naturalny ogień.
Bliżej natury: glina, drewno, cegła
Świat Kominków poleca
25-04-2019
Żyjemy w ciekawych czasach. Z jednej strony, do masowej produkcji weszły meble z plastiku, z drugiej – obserwujemy jednak powrót do materiałów naturalnych. Chętniej niż jeszcze kilka lat temu korzystamy z materiałów znanych od wielu lat, a nawet wieków, takich jak glina, drewno czy cegła. Przy ich wykorzystaniu wprowadzamy trochę natury do współczesnych wnętrz. Pomieszczenia z ich wykorzystaniem są przyjazne, a kominki i piece... Cóż, przekonajcie się sami.
Wiosenna aranżacja kominka
inspiracje
10-04-2019
Wiosna bywa kapryśna. Jednego dnia spędzamy czas na zewnątrz przy ogrodowym palenisku,a kolejnego wracamy do wnętrza i ... rozpalamy w kominku. Wiosenna aura, gdy wszsytko budzi się do życia może nas nastroić do przearanżowania kominka. Jasne, energetyczne, świeże i nasycone kolory kojarzą się z rozbudzającą się po zimie przyrodą. Może warto trochę tej pozytywnej energii wprowadzić do wnętrz, do aranżacji kominka.
Wiosna - czas wyjść na zewnątrz
inspiracje
20-03-2019
W Wiosna to czas w którym spragnieni pobytu na świeżym powietrzu wychodzimy na zewnątrz i rozpoczynamy sezon tarasowo-ogrodowy. By przyjemnie spędzić czas na zewnątrz w rześkie jeszcze często wiosną dni i wieczory warto zaopatrzyć się w jakiś ogień. Może to być zarówno palenisko-ognisko na drewno, ogrzewacz, czy ogrodowy kominek gazowy lub biokominek. Przyjście wiosny oznacza też rozpoczęcie sezonu grillowego dlatego warto przygotować do kolejnego sezonu swój grill bądź też kupić jeśli jeszcze..
Po raz trzeci w tym roku zostanie przyznana nagroda magazynu "Świat Kominków" - Płomień Roku w kategorii Firma Wykonawcza - Realizacja Roku. Tegoroczna edycja jest rekordowa jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń - jest ich ponad 220. Wszystkie zgłoszone realizacje prezentowane są na stronie internetowej poświęconej nagrodzie Płomień Roku - plomienroku.ihz.pl. Nominowanych w tej kategorii poznamy w marcu.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    12

Z galerii kominków

 • Varia 2Lh Linear 4S

  Varia 2Lh Linear 4S

  Varia 2Lh Linear 4S
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Ciekawa aranżacja kominka z wkładem panoramicznym firmy Jide. Obudowa ustawiona skośnie do ściany...
 • MCZ Forma 75 - Mondrian

  MCZ Forma 75 - Mondrian

  Mondrian to elegancka obudowa która dzięki różnym liniom, wielkościom i grubością daje efekt...
 • Realizacja 2

  Realizacja 2

  Kominek z boczną szybą
 • Heat

  Heat

  Zabudowa trójstronna z wkładem trzy szybowym, drzwi podnoszone do góry
 • Varia Bh

  Varia Bh

  Varia Bh
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Kominek narożny z wkładem Dovre 2400 GLA charakteryzują harmonijkowe drzwiczki opisane w łuk, po...
 • Obudowa nowoczesna

  Obudowa nowoczesna

  Obudowa nowoczesna, wykonana z trawertynu i kwarcu, zasuwane płyty. Wkład Supra + aranżacja ściany.
 • Wykonanie kompleksowe kominka

  Wykonanie kompleksowe kominka

  Kominek nowoczesny z wkładem kominkowym HAJDUK z zaokrągloną szybą. Wykończenie w kamieniu...

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: