Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Kominek z paleniskiem narożnym
artykuł
17-09-2018
Narożne palenisko, czyli w kształcie „L” to popularny format paleniska od wielu lat, obecnie dostępny jest w ofercie wielu producentów, również tych z popularnego segmentu. Obie płaszczyzny fasady takiego paleniska mogą mieć takie same szerokości, lecz zazwyczaj jeden z boków jest dominujący.
Na przekór grawitacji
Świat Kominków poleca
16-08-2018
Odwaga w połączeniu z kreatywnością, chęcią eksperymentowania, przełamywaniem barier i innowacyjnymi pomysłami może przynieść niezwykłe efekty. W wyniku połączenia tych cech powstały na przekór grawitacji lewitujące nad ziemią paleniska wiszące. Chociaż stworzone kilkadziesiąt lat temu nadal wzbudzają zachwyt, inspirują i intrygują, a te najbardziej spektakularne zasługują na miano prawdziwych dzieł sztuki.
Kominek plenerowy
Świat Kominków poleca
30-07-2018
W czasie urlopowych wyjazdów na południe Europy wielu Polaków dostrzegło, że łagodniejszy klimat, lato, poranki, wieczory czy nawet noce, kiedy spędza się dużo czasu na zewnątrz, wcale nie muszą oznaczać rozstania z kominkiem. Tak jak przywędrowała do nas moda na pełną zalet kuchnię śródziemnomorską, tak zorientowano się, że lekkiej diecie i zwolnieniu tempa życia doskonale jest w towarzystwie ognia.
Nowocześnie i z pomysłem
inspiracje
28-06-2018
Decydując się na kominek, po wyborze paleniska - jego kształtu i tego jakim paliwem będzie opalane, często stajemy przed trudnym wyborem materiału wykończeniowego. Szeroki wachlarz materiałów, daje jeszcze szersze spektrum możliwości - wszystko zależy od zasobności naszego portfela i efektu jaki chcemy osiągnąć. Nowoczesny kominek wcale nie musi być prostą zabudową paleniska w ścianie, możliwości jest dużo więcej...
Kominek i cegła
artykuł
12-06-2018
Jednym z popularniejszych sposobów na wykonanie obudowy kominka jest wykorzystanie cegły. Materiał ten bywa używany do pełnego obudowania wkładu lub stosuje się go do stworzenia pewnych elementów aranżacji, takich jak półka nad kominkiem.
Rüegg Photo Award 2017
Świat Kominków poleca
16-05-2018
Sercem kominka jest palenisko, jednak to jego atrakcyjna zabudowa tworzy klimat i dodaje charakteru. Nawet najlepsze palenisko w mało atrakcyjnej i nieproporcjonalnej zabudowie nie stanie się ozdobą wnętrza. Dlatego w poszukiwaniu kominkowych inspiracji chcę Wam przedstawić prace zgłoszone do konkursu fotograficznego na kominek Rüegg Photo Award’17.
Kominkowe żarty
artykuł
09-04-2018
Zapraszamy do zapoznania się z żartami, które pochodzą z konkursu świątecznego z okazji Prima Aprilis zorganizowanego na fanpage'u magazynu Świat Kominków, w których kominek występuję w roli głównej. Prima Aprilis to dzień żartów obchodzony w wielu krajach pierwszego dnia kwietnia. Tradycja nakazuje by w tym dniu robić sobie żarty, nabierać się nawzajem, prowokować żartobliwe sytuacje czy celowo wprowadzać się w błąd.
W dniach 21-25 lutego obecni byliśmy na największych międzynarodowych targów kominkowych w Europie - Progetto Fuoco. Co dwa lata warto odwiedzić włoską Weronę by poznać aktualne trendy w branży urządzeń kominkowych opalanych drewnem i peletem. Podczas tegorocznej edycji na stoiskach firm z całej Europy można było znaleźć wiele ciekawych aranżacji kominkowych.
Przepis na kominek
Świat Kominków poleca
15-02-2018
Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą miniprojektową przygodę.
Kominek na Walentynki
artykuł
14-02-2018
Chyba każdy widział kiedyś film, w którym namiętne sceny miłosne miały miejsce przy kominku, a wielu czytelników zna zapewne takie sytuacje nie tyle z ekranu, co z życia… Ogień i sex – do tych skojarzeń przyzwyczaiła nas literatura. Zdaniem znawców feng shui. wzajemne powiązania tych zjawisk są daleko głębsze i bardziej praktyczne niż te potocznie znane.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.