Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Palenisko wymaga oprawy i to ona w dużej mierze determinuje finalny efekt i stanowi podkreślenie kominkowego ognia. Wybór konkretnego materiału powinien być spójny z charakterem i stylem wnętrza. Co więcej, powinien się komponować z innymi elementami wnętrza. Asortyment dostępnych materiałów jest niezwykle bogaty. Tradycyjne – jak kafle, albo nowoczesne – jak spieki. Surowe – jak beton, lub klimatyczny – jak cegła. Tych kilka skrajnych propozycji pokazuje, że wybór nie jest łatwy.
Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....
Kominek narożny doda ciepła i uroku niemal każdemu pomieszczeniu. Jedną z jego zalet jest to, że zajmuje mniej miejsca niż kominek tradycyjny, z przeszkleniem jednostronnym. O czym warto pamiętać, decydując się na kominek narożny? Zabudowa ma kluczowe znaczenie. Może nadać wnętrzu zupełnie nowego wyrazu. Oprócz aspektów estetycznych, ma też ogromny wpływ na dystrybucję ciepła.
Czy są jeszcze tanie kominki?
Świat Kominków poleca
05-02-2021
Cena dzisiaj decyduje o popularności i sukcesie sprzedażowym niemal każdego produktu. Cena czyni cuda! Nie ma znaczenia, czy jest to kupowany codziennie chleb i masło, nabywane raz w sezonie buty lub też wymieniany raz na kilka lat smartfon, a nawet samochód! Czy w takiej sytuacji można oczekiwać, że w przypadku zakupu kominka cena nie odgrywa roli? Czy akurat kominek nie podlega prawom rynkowym, więc za jego płomienie i ciepło warto głębiej sięgnąć do kieszeni, czy oczyścić bankowe konto?
Kominek. Ale jaki?
Świat Kominków poleca
20-01-2021
Kominek lub piec od wieków był centrum domu i życia rodzinnego. Obecnie nie jest już tylko zarezerwowany dla domów, ale z powodzeniem wiele rozwiązań kominkowych pozwala na wprowadzenie formy udomowionego ognia do mieszkań i budynków wielorodzinnych. Wachlarz dostępnych możliwości jest duży i pozwala na dostosowanie rodzaju i formy kominka do przeznaczenia budynku, jego architektury, potrzeb oraz oczekiwań użytkownika.
Kominek i telewizor
Świat Kominków poleca
14-01-2021
Prawdziwy miłośnik ognia odda główne miejsce w salonie kominkowi. To on jest niepodważalnym królem tych włości. Przez wieki ugruntował swoją pozycję i nie znosi konkurencji. Za każdym razem, gdy rozbłyśnie, zbiera wokół siebie grono domowników. Czy w takim razie w salonie brakuje miejsca dla synonimu dzisiejszych czasów, który – co prawda – nie może się poszczycić tak bogatą historią jak kominek, bo jest stosunkowo młody, ale z impetem, butny i pewny siebie zagościł na salonach.
Zrobiło się zimno, mroźnie, nieprzyjemnie, a synoptycy podają, że idzie "Bestia ze Wschodu"- szczęściarze Ci co mają piec, kominek czy piecyk w którym płonie ogień i skutecznie nas ogrzewa dostarczając przy tym relaksu i przyjemności obcowania z ogniem. Tym, którzy stoją przed wyborem kominka na drewno - podpowiadamy na co zwrócić uwagę.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Ogień towarzyszy nam od wieków i jest opiekunem domowego ogniska skupiając wokół siebie rodzinę. Dlaczego warto mieć kominek? Jest przynajmniej kilka powodów.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
01-12-2020
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    13

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: