Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Kominki dają nam nie tylko ciepło ale i światło. Jak ważne jest oświetlenie wnętrza, wie chyba każdy, ale nie każdy zastanawiał się nad oświetleniem bryły kominka. A może to być bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli wyeksponować bryłę kominka we wnętrzu nawet, gdy nie płonie w nim naturalny ogień.
Bliżej natury: glina, drewno, cegła
Świat Kominków poleca
25-04-2019
Żyjemy w ciekawych czasach. Z jednej strony, do masowej produkcji weszły meble z plastiku, z drugiej – obserwujemy jednak powrót do materiałów naturalnych. Chętniej niż jeszcze kilka lat temu korzystamy z materiałów znanych od wielu lat, a nawet wieków, takich jak glina, drewno czy cegła. Przy ich wykorzystaniu wprowadzamy trochę natury do współczesnych wnętrz. Pomieszczenia z ich wykorzystaniem są przyjazne, a kominki i piece... Cóż, przekonajcie się sami.
Wiosenna aranżacja kominka
inspiracje
10-04-2019
Wiosna bywa kapryśna. Jednego dnia spędzamy czas na zewnątrz przy ogrodowym palenisku,a kolejnego wracamy do wnętrza i ... rozpalamy w kominku. Wiosenna aura, gdy wszsytko budzi się do życia może nas nastroić do przearanżowania kominka. Jasne, energetyczne, świeże i nasycone kolory kojarzą się z rozbudzającą się po zimie przyrodą. Może warto trochę tej pozytywnej energii wprowadzić do wnętrz, do aranżacji kominka.
Wiosna - czas wyjść na zewnątrz
inspiracje
20-03-2019
W Wiosna to czas w którym spragnieni pobytu na świeżym powietrzu wychodzimy na zewnątrz i rozpoczynamy sezon tarasowo-ogrodowy. By przyjemnie spędzić czas na zewnątrz w rześkie jeszcze często wiosną dni i wieczory warto zaopatrzyć się w jakiś ogień. Może to być zarówno palenisko-ognisko na drewno, ogrzewacz, czy ogrodowy kominek gazowy lub biokominek. Przyjście wiosny oznacza też rozpoczęcie sezonu grillowego dlatego warto przygotować do kolejnego sezonu swój grill bądź też kupić jeśli jeszcze..
Po raz trzeci w tym roku zostanie przyznana nagroda magazynu "Świat Kominków" - Płomień Roku w kategorii Firma Wykonawcza - Realizacja Roku. Tegoroczna edycja jest rekordowa jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń - jest ich ponad 220. Wszystkie zgłoszone realizacje prezentowane są na stronie internetowej poświęconej nagrodzie Płomień Roku - plomienroku.ihz.pl. Nominowanych w tej kategorii poznamy w marcu.
Kominek romantyczny
14-02-2019
14 lutego to ten dzień w roku w którym stajemy się bardziej romantyczni. Jesteśmy skupieni na tworzeniu przyjaznej atmosfery do wyznania bliskiej osobie uczuć. W ten dzień możemy zaaranżować wspólny wieczór przy blasku kominka.... Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wprowadzić trochę romantyzmu do wnętrza tak by towarzyszył nam na co dzień. Zaaranżować przestrzeń z kominkiem w stylu romantycznym. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Atrakcyjna wizja ognia w kominkach to temat ważny. Nie dziwi zatem popularność i coraz większa dostępność formatów palenisk oferujących kilkustronne przeszklenie i dających możliwość obserwacji wesoło tańczących płomieni w kominku z różnych perspektyw. Wśród najpopularniejszych i oferowanych przez coraz większą liczbę firm kominkowych formatów znajdują się paleniska z trójstronnym przeszkleniem w kształcie U bądź C.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
21-12-2018
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Kominkowe upominki
inspiracje
18-12-2018
Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, przygotowujemy powoli składniki na wigilijne potrawy i uzupełniamy brakujące upominki dla najbliższych. Często brakuje nam pomysłu - co, komu kupić. My podpowiadamy. Może niech to będzie coś praktycznego, kominkowego co Gwiazdor, Dziadek Mróz a gnie nie gdzie jeszcze Mikołaj podrzuci pod choinkę gdy zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: