Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....
Kominek narożny doda ciepła i uroku niemal każdemu pomieszczeniu. Jedną z jego zalet jest to, że zajmuje mniej miejsca niż kominek tradycyjny, z przeszkleniem jednostronnym. O czym warto pamiętać, decydując się na kominek narożny? Zabudowa ma kluczowe znaczenie. Może nadać wnętrzu zupełnie nowego wyrazu. Oprócz aspektów estetycznych, ma też ogromny wpływ na dystrybucję ciepła.
Czy są jeszcze tanie kominki?
Świat Kominków poleca
05-02-2021
Cena dzisiaj decyduje o popularności i sukcesie sprzedażowym niemal każdego produktu. Cena czyni cuda! Nie ma znaczenia, czy jest to kupowany codziennie chleb i masło, nabywane raz w sezonie buty lub też wymieniany raz na kilka lat smartfon, a nawet samochód! Czy w takiej sytuacji można oczekiwać, że w przypadku zakupu kominka cena nie odgrywa roli? Czy akurat kominek nie podlega prawom rynkowym, więc za jego płomienie i ciepło warto głębiej sięgnąć do kieszeni, czy oczyścić bankowe konto?
Kominek i telewizor
Świat Kominków poleca
14-01-2021
Prawdziwy miłośnik ognia odda główne miejsce w salonie kominkowi. To on jest niepodważalnym królem tych włości. Przez wieki ugruntował swoją pozycję i nie znosi konkurencji. Za każdym razem, gdy rozbłyśnie, zbiera wokół siebie grono domowników. Czy w takim razie w salonie brakuje miejsca dla synonimu dzisiejszych czasów, który – co prawda – nie może się poszczycić tak bogatą historią jak kominek, bo jest stosunkowo młody, ale z impetem, butny i pewny siebie zagościł na salonach.
Zrobiło się zimno, mroźnie, nieprzyjemnie, a synoptycy podają, że idzie "Bestia ze Wschodu"- szczęściarze Ci co mają piec, kominek czy piecyk w którym płonie ogień i skutecznie nas ogrzewa dostarczając przy tym relaksu i przyjemności obcowania z ogniem. Tym, którzy stoją przed wyborem kominka na drewno - podpowiadamy na co zwrócić uwagę.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Ogień towarzyszy nam od wieków i jest opiekunem domowego ogniska skupiając wokół siebie rodzinę. Dlaczego warto mieć kominek? Jest przynajmniej kilka powodów.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
01-12-2020
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Gorące typy
Świat Kominków poleca
12-11-2020
Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Ta perspektywa w ostatnim okresie mogła ulec zmianie, bo w związku z epidemią koronawirusa wiemy już na pewno, że życie „po” nie będzie wyglądać już tak samo. Zatem jeśli jesteśmy na etapie planowania kominkowej inwestycji, to warto przyjrzeć się swoim potrzebom i możliwościom ponownie, i – być może – je zrewidować.
Rezydencje hollywoodzkich gwiazd
Świat Kominków poleca
04-11-2020
Lubimy podglądać gwiazdy. Aktorzy, muzycy z pierwszych stron gazet – interesuje nas nie tylko, co robią zawodowo, ale też co jedzą na śniadanie, jak dbają o sprawność fizyczną, gdzie wypoczywają i, oczywiście, jak mieszkają. Wiele znanych osób stara się zachować prywatność i nie zawsze możemy zajrzeć do ich rezydencji. Na szczęście niektóre z nich są bardziej otwarte. Luksusowe domy gwiazd są nie tylko przestronne, ale i ekskluzywnie wyposażone.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    13

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: