Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Gorące typy
Świat Kominków poleca
12-11-2020
Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Ta perspektywa w ostatnim okresie mogła ulec zmianie, bo w związku z epidemią koronawirusa wiemy już na pewno, że życie „po” nie będzie wyglądać już tak samo. Zatem jeśli jesteśmy na etapie planowania kominkowej inwestycji, to warto przyjrzeć się swoim potrzebom i możliwościom ponownie, i – być może – je zrewidować.
Ogień towarzyszy nam od wieków i jest opiekunem domowego ogniska skupiając wokół siebie rodzinę. Dlaczego warto mieć kominek? Jest przynajmniej kilka powodów.
Grupa La Nordica-Extraflame nieustannie pracuje, aby zapewnić swoim klientom coraz bardziej kompletną i nowoczesną gamę rozwiązań do ogrzewania domu drewnem i peletami, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa i pełnym poszanowaniu środowiska. Dzięki tej ciągłej aktualizacji katalog marki zawiera obecnie ponad 200 certyfikowanych produktów, które z roku na rok są wzbogacane o nowe propozycje, nie tylko pod względem innowacji technologicznych, ale też pod względem badań i walorów estetycznych.
Kominek na cztery pory roku
artykuł reklamowy
02-09-2020
Kominek pełni nie tylko funkcję grzewczą – jest także przyjemną formą relaksu po ciężkim dniu pracy. Nowoczesny, designerski kominek to wspaniały dodatek do Twojego wnętrza. Warto pamiętać jednak, że poza względami wizualnymi, powinien on pasować do wnętrza również pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Sprawny kominek szybko ogrzewa pomieszczenie, co w okresie jesienno-zimowym jest jak najbardziej pożądane.
Oprócz podstawowej funkcji jaką jest ogrzewanie, a wśród np. piecyków z wbudowanym piekarnikiem też odgrzewanie i przygotowywanie drobnych posiłków jest coś ponad to. Coś czego nie widać gołym okiem, ale czuć – chodzi o emocje i atmosferę, jaką tworzy ogień. To coś co sprawia, że potrafimy cieszyć się z chwil spędzonych w gronie rodziny i najbliższych, coś co zbliża, relaksuje, uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa oraz buduje i umacnia relacje.
Ogień uspokaja
18-03-2020
Każdego dnia jesteśmy bombardowani kolejnymi doniesieniami na temat kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Wielu z nas zostało w domach i ogranicza kontakty z innymi ludźmi. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Psychologowie radzą czytać książki, oglądać filmy, seriale. Ja do tej listy dodałabym jeszcze punkt – rozpal w kominku. Widok naturalnych płomieni jest w nas głęboko zakorzeniony. Od wieków i pokoleń uspokaja, odstresowuje i relaksuje – co jest niezwykle ważne w tym
Bliżej natury: glina, drewno, cegła
Świat Kominków poleca
12-02-2020
Żyjemy w ciekawych czasach. Z jednej strony, do masowej produkcji weszły meble z plastiku, z drugiej – obserwujemy jednak powrót do materiałów naturalnych. Chętniej niż jeszcze kilka lat temu korzystamy z materiałów znanych od wielu lat, a nawet wieków, takich jak glina, drewno czy cegła. Przy ich wykorzystaniu wprowadzamy trochę natury do współczesnych wnętrz. Pomieszczenia z ich wykorzystaniem są przyjazne, a kominki i piece... Cóż, przekonajcie się sami.
Dziś we wnętrzach nowoczesny design to za mało. Architekci i projektanci wnętrz szukają materiałów i rozwiązań, które oprócz efektów wizualnych są praktyczne i wytrzymałe. Dlatego coraz większą popularnością, również jako obudowy kominków, cieszą się spieki kwarcowe, które stanowią harmonijne połączenie niebanalnej estetyki i perfekcyjnej funkcjonalności. Laminam, włoski producent płyt wielkoformatowych, od lat dba o to, by jego produkty spełniały najbardziej wygórowane oczekiwania.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
17-12-2019
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    12

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: