Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
21-12-2018
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Kominkowe upominki
inspiracje
18-12-2018
Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, przygotowujemy powoli składniki na wigilijne potrawy i uzupełniamy brakujące upominki dla najbliższych. Często brakuje nam pomysłu - co, komu kupić. My podpowiadamy. Może niech to będzie coś praktycznego, kominkowego co Gwiazdor, Dziadek Mróz a gnie nie gdzie jeszcze Mikołaj podrzuci pod choinkę gdy zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka.
Kominek... ale jaki?
Świat Kominków poleca
14-12-2018
To oczywiste, że w każdym domu, a w miarę możliwości i mieszkaniu, powinien być kominek! Do ogrzewania odtwarzalnym paliwem – dla dobra środowiska. Jako „awaryjne ” źródło ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. I finalnie, może jest to najważniejszy powód, dla zwykłej przyjemności. Przecież ogień towarzyszył ludziom od tysiącleci, a spędzanie czasu przy ogniu jest bezcenne. Pozostaje pytanie: przy jakim ogniu?
Święta przy kominku
inspiracje
07-12-2018
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Jednym z elementów wnętrza, który podsyca ten podniosły nastrój jest obecność we wnętrzu kominka, pieca, piecyka... Forma i rodzaj urządzenia nie mają znaczenia. Ważne, że w towarzystwie żywego ognia, który zaspokaja nasze naturalne atawistyczne potrzeby gromadzimy się, a dekoracje świąteczne, pięknie ozdobiona choinka dają niepowtarzalny nastrój.
Kominek z paleniskiem narożnym
artykuł
17-09-2018
Narożne palenisko, czyli w kształcie „L” to popularny format paleniska od wielu lat, obecnie dostępny jest w ofercie wielu producentów, również tych z popularnego segmentu. Obie płaszczyzny fasady takiego paleniska mogą mieć takie same szerokości, lecz zazwyczaj jeden z boków jest dominujący.
Na przekór grawitacji
Świat Kominków poleca
16-08-2018
Odwaga w połączeniu z kreatywnością, chęcią eksperymentowania, przełamywaniem barier i innowacyjnymi pomysłami może przynieść niezwykłe efekty. W wyniku połączenia tych cech powstały na przekór grawitacji lewitujące nad ziemią paleniska wiszące. Chociaż stworzone kilkadziesiąt lat temu nadal wzbudzają zachwyt, inspirują i intrygują, a te najbardziej spektakularne zasługują na miano prawdziwych dzieł sztuki.
Kominek plenerowy
Świat Kominków poleca
30-07-2018
W czasie urlopowych wyjazdów na południe Europy wielu Polaków dostrzegło, że łagodniejszy klimat, lato, poranki, wieczory czy nawet noce, kiedy spędza się dużo czasu na zewnątrz, wcale nie muszą oznaczać rozstania z kominkiem. Tak jak przywędrowała do nas moda na pełną zalet kuchnię śródziemnomorską, tak zorientowano się, że lekkiej diecie i zwolnieniu tempa życia doskonale jest w towarzystwie ognia.
Nowocześnie i z pomysłem
inspiracje
28-06-2018
Decydując się na kominek, po wyborze paleniska - jego kształtu i tego jakim paliwem będzie opalane, często stajemy przed trudnym wyborem materiału wykończeniowego. Szeroki wachlarz materiałów, daje jeszcze szersze spektrum możliwości - wszystko zależy od zasobności naszego portfela i efektu jaki chcemy osiągnąć. Nowoczesny kominek wcale nie musi być prostą zabudową paleniska w ścianie, możliwości jest dużo więcej...
Kominek i cegła
artykuł
12-06-2018
Jednym z popularniejszych sposobów na wykonanie obudowy kominka jest wykorzystanie cegły. Materiał ten bywa używany do pełnego obudowania wkładu lub stosuje się go do stworzenia pewnych elementów aranżacji, takich jak półka nad kominkiem.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: