Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Wiosna - czas wyjść na zewnątrz
inspiracje
20-03-2019
W Wiosna to czas w którym spragnieni pobytu na świeżym powietrzu wychodzimy na zewnątrz i rozpoczynamy sezon tarasowo-ogrodowy. By przyjemnie spędzić czas na zewnątrz w rześkie jeszcze często wiosną dni i wieczory warto zaopatrzyć się w jakiś ogień. Może to być zarówno palenisko-ognisko na drewno, ogrzewacz, czy ogrodowy kominek gazowy lub biokominek. Przyjście wiosny oznacza też rozpoczęcie sezonu grillowego dlatego warto przygotować do kolejnego sezonu swój grill bądź też kupić jeśli jeszcze..
Po raz trzeci w tym roku zostanie przyznana nagroda magazynu "Świat Kominków" - Płomień Roku w kategorii Firma Wykonawcza - Realizacja Roku. Tegoroczna edycja jest rekordowa jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń - jest ich ponad 220. Wszystkie zgłoszone realizacje prezentowane są na stronie internetowej poświęconej nagrodzie Płomień Roku - plomienroku.ihz.pl. Nominowanych w tej kategorii poznamy w marcu.
Kominek romantyczny
14-02-2019
14 lutego to ten dzień w roku w którym stajemy się bardziej romantyczni. Jesteśmy skupieni na tworzeniu przyjaznej atmosfery do wyznania bliskiej osobie uczuć. W ten dzień możemy zaaranżować wspólny wieczór przy blasku kominka.... Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wprowadzić trochę romantyzmu do wnętrza tak by towarzyszył nam na co dzień. Zaaranżować przestrzeń z kominkiem w stylu romantycznym. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Atrakcyjna wizja ognia w kominkach to temat ważny. Nie dziwi zatem popularność i coraz większa dostępność formatów palenisk oferujących kilkustronne przeszklenie i dających możliwość obserwacji wesoło tańczących płomieni w kominku z różnych perspektyw. Wśród najpopularniejszych i oferowanych przez coraz większą liczbę firm kominkowych formatów znajdują się paleniska z trójstronnym przeszkleniem w kształcie U bądź C.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
21-12-2018
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Kominkowe upominki
inspiracje
18-12-2018
Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, przygotowujemy powoli składniki na wigilijne potrawy i uzupełniamy brakujące upominki dla najbliższych. Często brakuje nam pomysłu - co, komu kupić. My podpowiadamy. Może niech to będzie coś praktycznego, kominkowego co Gwiazdor, Dziadek Mróz a gnie nie gdzie jeszcze Mikołaj podrzuci pod choinkę gdy zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka.
Kominek... ale jaki?
Świat Kominków poleca
14-12-2018
To oczywiste, że w każdym domu, a w miarę możliwości i mieszkaniu, powinien być kominek! Do ogrzewania odtwarzalnym paliwem – dla dobra środowiska. Jako „awaryjne ” źródło ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. I finalnie, może jest to najważniejszy powód, dla zwykłej przyjemności. Przecież ogień towarzyszył ludziom od tysiącleci, a spędzanie czasu przy ogniu jest bezcenne. Pozostaje pytanie: przy jakim ogniu?
Święta przy kominku
inspiracje
07-12-2018
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Jednym z elementów wnętrza, który podsyca ten podniosły nastrój jest obecność we wnętrzu kominka, pieca, piecyka... Forma i rodzaj urządzenia nie mają znaczenia. Ważne, że w towarzystwie żywego ognia, który zaspokaja nasze naturalne atawistyczne potrzeby gromadzimy się, a dekoracje świąteczne, pięknie ozdobiona choinka dają niepowtarzalny nastrój.
Kominek z paleniskiem narożnym
artykuł
17-09-2018
Narożne palenisko, czyli w kształcie „L” to popularny format paleniska od wielu lat, obecnie dostępny jest w ofercie wielu producentów, również tych z popularnego segmentu. Obie płaszczyzny fasady takiego paleniska mogą mieć takie same szerokości, lecz zazwyczaj jeden z boków jest dominujący.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: