Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Oprócz podstawowej funkcji jaką jest ogrzewanie, a wśród np. piecyków z wbudowanym piekarnikiem też odgrzewanie i przygotowywanie drobnych posiłków jest coś ponad to. Coś czego nie widać gołym okiem, ale czuć – chodzi o emocje i atmosferę, jaką tworzy ogień. To coś co sprawia, że potrafimy cieszyć się z chwil spędzonych w gronie rodziny i najbliższych, coś co zbliża, relaksuje, uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa oraz buduje i umacnia relacje.
Ogień uspokaja
18-03-2020
Każdego dnia jesteśmy bombardowani kolejnymi doniesieniami na temat kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Wielu z nas zostało w domach i ogranicza kontakty z innymi ludźmi. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Psychologowie radzą czytać książki, oglądać filmy, seriale. Ja do tej listy dodałabym jeszcze punkt – rozpal w kominku. Widok naturalnych płomieni jest w nas głęboko zakorzeniony. Od wieków i pokoleń uspokaja, odstresowuje i relaksuje – co jest niezwykle ważne w tym
Bliżej natury: glina, drewno, cegła
Świat Kominków poleca
12-02-2020
Żyjemy w ciekawych czasach. Z jednej strony, do masowej produkcji weszły meble z plastiku, z drugiej – obserwujemy jednak powrót do materiałów naturalnych. Chętniej niż jeszcze kilka lat temu korzystamy z materiałów znanych od wielu lat, a nawet wieków, takich jak glina, drewno czy cegła. Przy ich wykorzystaniu wprowadzamy trochę natury do współczesnych wnętrz. Pomieszczenia z ich wykorzystaniem są przyjazne, a kominki i piece... Cóż, przekonajcie się sami.
Dziś we wnętrzach nowoczesny design to za mało. Architekci i projektanci wnętrz szukają materiałów i rozwiązań, które oprócz efektów wizualnych są praktyczne i wytrzymałe. Dlatego coraz większą popularnością, również jako obudowy kominków, cieszą się spieki kwarcowe, które stanowią harmonijne połączenie niebanalnej estetyki i perfekcyjnej funkcjonalności. Laminam, włoski producent płyt wielkoformatowych, od lat dba o to, by jego produkty spełniały najbardziej wygórowane oczekiwania.
Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Jest to doskonała okazja do noworocznych postanowień. My proponujemy by dotyczyły one także kominka. Po co? By sprawnie działający i użytkowany kominek dostarczał samych przyjemności, budował niepowtarzalną ciepłą atmosferę i był po prostu rozgrzanym sercem naszego domu.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
17-12-2019
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Kominki wiszące Bordelet
artykuł reklamowy
11-10-2019
Spektakularne, nowoczesne, intrygujące formą i wizją ognia. Zaskakujące oraz przyciągające wzrok. Tak w skrócie można opisać oderwane od ziemi, lewitujące w powietrzu kominki wiszące marki Bordelet. Te prawdziwe dzieła sztuki użytkowej z pewnością znajdą swoich wielbicieli wśród osób odważnych, nie bojących się nietypowych rozwiązań oraz szukających czegoś innego, świeżego i innowacyjnego.
Galeria kamienia do kominków
artykuł
03-10-2019
Idąc do zakładu kamieniarskiego, by wybrać kamień na kominek, zobaczymy zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt spośród kilku tysięcy materiałów oferowanych przez firmy z całego świata. Do takiej wizyty warto się przygotować.
Kominki dają nam nie tylko ciepło ale i światło. Jak ważne jest oświetlenie wnętrza, wie chyba każdy, ale nie każdy zastanawiał się nad oświetleniem bryły kominka. A może to być bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli wyeksponować bryłę kominka we wnętrzu nawet, gdy nie płonie w nim naturalny ogień.
Wiosenna aranżacja kominka
inspiracje
10-04-2019
Wiosna bywa kapryśna. Jednego dnia spędzamy czas na zewnątrz przy ogrodowym palenisku,a kolejnego wracamy do wnętrza i ... rozpalamy w kominku. Wiosenna aura, gdy wszsytko budzi się do życia może nas nastroić do przearanżowania kominka. Jasne, energetyczne, świeże i nasycone kolory kojarzą się z rozbudzającą się po zimie przyrodą. Może warto trochę tej pozytywnej energii wprowadzić do wnętrz, do aranżacji kominka.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    12

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: