Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki  >   Zoom na biokominek

Gazowe, elektryczne i biokominki

Zoom na biokominekŚwiat Kominków poleca

26-10-2021
drukuj
Mody stale się zmieniają, a technologie rozwijają. Coś, co kiedyś wydawało się nam niemożliwe i egzotyczne, dziś uchodzi za normę. Tak samo dzieje się w przypadku kominków. Niegdyś kominek utożsamiany jedynie z tradycyjnym paleniskiem opalanym drewnem, dziś przyjmuje różne formy. Nikogo już nie dziwią kominki opalane gazem, które z roku na rok stawały się coraz bardziej popularne, a dziś znajdują się już w ofercie wielu polskich firm. A jak wygląda sytuacja w przypadku biokominków, które jeszcze dekadę temu przez niektórych były traktowane jako niepełnowartościowy substytut prawdziwego ognia? Sprawdźmy to. 
 
 
Moda na ogień bio 
 
Obecnie biokominki to rozwiązania coraz doskonalsze, ciekawe pod względem dizajnu i coraz bardziej popularne. A co najważniejsze, jest to szansa na prawdziwy ogień dla osób, u których z różnych przyczyn technicznych czy prawnych tradycyjny kominek opalany drewnem jest poza zasięgiem, tak jak w Krakowie. Biokominki nie wymagają posiadania komina, a w efekcie ich spalania wytwarza się jedynie dwutlenek węgla i para wodna, dlatego paleniska opalane bioetanolem mogą zagościć w każdej lokalizacji i przestrzeni w Polsce. Ze względu na swoje zalety, ogromne możliwości aranżacyjne i widoczny wzrost zainteresowania wśród klientów zajęły ważne miejsce w segmencie kominkowych produktów. Obecnie obok grupy producentów zajmujących się i wyspecjalizowanych głównie w biokominkach, również wiele innych firm posiada jako uzupełnienie oferty także bioetanolowy ogień. Biokominki dostępne są w przeróżnych wielkościach, kształtach i formach, dlatego świetnie odnajdują się we wnętrzach w różnym stylu. Te portalowe wpasują się idealnie we wnętrza klasyczne, z kolei te o oryginalnej formie będę ozdobą wnętrz w stylu industrialnym i futurystycznym. 
 
Zdjęcia od góry: Planika, Ebios-Fire/Spartherm, Kratki, Infire
 
Biokominki dla każdego
 
Ze względu na wygodę i łatwość w użytkowaniu paleniska opalane bioetanolem nadają się dla każdego. Idealnie sprawdzą się zarówno w domach, mieszkaniach, apartamentach, restauracjach oraz hotelach, a także na tarasie i w ogrodzie. Biokominki są idealnym uzupełnieniem głównego źródła ogrzewania w domu. Wprowadzają nie tylko niesamowitą atmosferę do pomieszczeń, wzbogacają i upiększają je, ale też poprawiają wilgotność powietrza w domu. Natomiast bogata oferta i mnogość urządzeń sprawi, że każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. W zależności od naszych potrzeb, preferencji i zamysłu aranżacyjnego wybierać możemy spośród modeli przeznaczonych do zabudowy w ścianie, które dowolnie można wykończyć kamieniem, spiekami, ceramiką, betonem czy szkłem, wiszących, trwale przymocowanych do ściany lub sufitu, oraz wolno stojących palenisk mobilnych, które bez problemu można przestawiać z miejsca na miejsce. Biokominki to urządzenia uwielbiane przez architektów i projektantów, dające nieograniczone możliwości aranżacyjne. Na rynku dostępne są paleniska na bioetanol o przeróżnych kształtach, ale też przypominające wyglądem tradycyjne paleniska narożne, trójstronne czy vis-à-vis. Choć biokominki to rozwiązania łatwe w użytkowaniu, zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż bioetanol to paliwo łatwopalne. Przy zakupie warto postawić na urządzenie bezpieczne, o stabilnej konstrukcji, wykonane z wysokiej jakości materiałów, posiadające certyfikat bezpieczeństwa i wyposażone w system zabezpieczający przed wylaniem paliwa. To, na co należy zwracać uwagę przy użytkowaniu, to przede wszystkim schłodzone palenisko przy dolewaniu paliwa. Pamiętajmy, że nigdy nie dolewamy bietanolu do rozgrzanego paleniska, gdyż grozi to wybuchem. 
 
 
Artykuł w całości przeczytasz przechodząc do magazynu w wersji elektronicznej. Kliknij TUTAJ! 
 

 

Magdalena Balicka

 

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebios-Fire/Spartherm

Infire

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

 • kominek

  kominek

  Kominek z użyciem wkładu Hoxter UKA 69/48/69/51 , kafle Ceramika Riwal
 • kominek

  kominek

  minimalistyczny kominek z wkładem Unico
 • kominek kaflowy

  kominek kaflowy

  Kominek z wykorzystaniem wkładu Defro DEFRO HOME INTRA ME G
 • Portal kaflowy

  Portal kaflowy

  Kominek z wykorzystaniem kafli Ceramika Riwal i wkładu Unico Dragon 2XL
 • Portal kaflowy

  Portal kaflowy

  Portal kaflowy z wykorzystaniem wkładu elektrycznego Faber e-matrix
 • Kominek akumulacyjny

  Kominek akumulacyjny

  Palenisko firmy Unico z dodatkowymi kolumnami grzewczymi. Obudowa wykonana w technice akumulacyjnej
 • Kominek kaflowy

  Kominek kaflowy

  Kominek wybudowany w formie pieca kaflowego z kafli firmy Kafel-Kar
 • Kominek narożny

  Kominek narożny

  Kominek narożny prawy niemieckiej firmy Spartherm z ławami wykonanymi z czarnego granitu
 • Kominek narożny

  Kominek narożny

  Kominek z paleniskiem narożnym lewym i szeroką ławą wykonaną z szarych kafli wielkogabarytowych.
 • Kominek półokrągły podwieszony

  Kominek półokrągły...

  Kominek podwieszony z paleniskiem firmy Spartherm z elementami czarnego kamienia

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: