Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki  >   Nowe rozdanie w świecie kominków gazowych – seria Vital od DEFRO

Gazowe, elektryczne i biokominki

Nowe rozdanie w świecie kominków gazowych – seria Vital od DEFROartykuł reklamowy

26-02-2021
drukuj
Defro z impetem weszło na rynek kominkowy i jako Defro Home stało się ważnym producentem urządzeń kominkowych na drewno i pellet.
 
Świat Kominków: Z pewnością Waszym atutem jest wieloletnie doświadczenie w branży grzewczej. Początek 2021 roku to kolejne zaskoczenie i Wasza nowość – nie pojedyncze palenisko gazowe, które dołączyło do oferty, ale cała seria Vital. Co w niej znajdziemy?
 
Hubert Dziubeła: Seria Vital obejmuje dwanaście modeli gazowych palenisk o mocy 6 kW w dwóch wysokościach i w  najpopularniejszych formatach przeszkleń: płaskim, vis-à-vis, narożnym i trójstronnym. Warto dodać, że są to paleniska dostosowane do nowego budownictwa. Są płytkie, dzięki czemu zajmują mniej przestrzeni w salonie i dużo łatwiej jest je zaaranżować.
 
ŚK: Dwanaście palenisk to dużo. Zatem chyba długo przygotowywaliście się do tego?
HD: To taki pakiet na start, żeby każdy klient mógł wybrać palenisko najlepiej odpowiadające jego potrzebom. Tak naprawdę o paleniskach gazowych myśleliśmy od początku istnienia Defro Home i obserwowaliśmy ten segment rynku. Co więcej, pod względem technicznym zajmujemy się tym tematem od kilku lat. Nowa gama nie tylko kominków gazowych, ale też kotłów na gaz, a wkrótce również zbiorników LPG pokazuje, że poważnie myślimy o gazie i intensywnie nad tym tematem pracowaliśmy, aby zaproponować klientom sprawdzone i przemyślane rozwiązania.
 
ŚK: Na co zatem postawiliście, projektując paleniska gazowe z serii Vital?
 
HD: Przede wszystkim postawiliśmy na połączenie dobrej techniki i atrakcyjnej wizji ognia w rozsądnej
cenie, skrojonej pod polskiego klienta. Wiele zaawansowanych palenisk gazowych to zagraniczne produkty, często ze względu na cenę niedostępne dla większego grona klientów. My chcieliśmy to zmienić i dlatego proponujemy paleniska w 100% szczelne (co usprawnia współpracę z rekuperacją), a do tego posiadające wymagane certyfikaty i spełniające wymagania bezpieczeństwa. Dla jeszcze większej pewności klienta sterownik, który jest w standardzie wyposażenia, dodatkowo bada ciśnienie w komorze spalania i w razie braku podciśnienia wyłącza prąd. Zarówno zawór, jak i sterownik są zasilane bateriami, dzięki czemu będą działać nawet w czasie przerw w dostawie prądu.
 
ŚK: Wizja ognia w paleniskach gazowych to ważny aspekt. W jaki sposób osiągnęliście atrakcyjny widok ognia?
HD: To był wymagający proces. Autorski kaskadowy palnik sprawia, że ogień jest łudząco podobny do pierwotnego płomienia. Na specjalne zamówienie wykonano dla nas ceramiczne polana zgodnie z naszymi wzorami. Ich ułożenie w palenisku też nie jest przypadkowe, tylko opracowane przez naszych specjalistów. Te zabiegi były niezbędne, by płomień wyglądał jak najbardziej naturalnie. Dodatkowo klient może personalizować palenisko, w tym wyeksponować i spotęgować wizję ognia przez zastosowanie szkła na tylnej ścianie paleniska.
 
ŚK: Czy są jeszcze jakieś dodatkowe opcje personalizacji?
HD: Niezwykły efekt zapewnia zastosowanie szyby antyrefleksyjnej, która daje złudzenie, jakby palenisko było bez szyby. Dlatego w opcji dajemy naszym klientom możliwość jej zastosowania. Oprócz tego w zależności od sytuacji i potrzeb klient na etapie zamówienia zdecyduje czy palenisko będzie dostosowane do gazu z sieci czy z butli (LPG). Testujemy również system automatycznego sterowania gazem. Modułem Wi-Fi poprzez aplikację mobilną będziemy w stanie sterować i programować kominek gazowy.
 
ŚK: Zaprojektowaliście bezpieczne urządzenia, z piękną wizją ognia, ekologiczne i dostępne cenowo. Czy można chcieć czegoś więcej?
HD: Zdecydowanie zależało nam na bezpieczeństwie i komforcie użytkowania. Wiele godzin spędziliśmy w laboratorium, gdzie eliminowaliśmy i dogłębnie badaliśmy nie tylko parametry techniczne i wizualne, ale także ewentualne słabe punkty, aby je wcześniej pousuwać. Dlatego jesteśmy pewni, że nasze urządzenia mają wszelkie walory użytkowe i to nie tylko dla klienta, ale także dla wykonawcy i serwisanta. Przykładem może być masywna i wykonana z grubej stali rama, która ułatwia wykonanie zabudowy, czy sprytny, szybki i prosty system demontażu szyby bez używania narzędzi, co usprawni wszelkie przeglądy lub serwisy.
 
ŚK: Wspominasz o serwisie. To ważny aspekt dla klientów. Jak rozwiązaliście kwestie serwisowe palenisk gazowych?
HD: Posiadamy przeszkolonych serwisantów dostępnych poprzez infolinię oraz mobilnych, a dodatkowo, by móc sprawnie obsługiwać klientów w różnych zakątkach kraju, współpracujemy z doświadczonymi firmami zewnętrznymi. Zatem opiekujemy się klientem zarówno na etapie sprzedaży, i po sprzedaży, oferując mu doradztwo i wsparcie techniczne.
 
 
ŚK: Dla jakiego klienta dedykowane są te urządzenia?
HD: Z pewnością walory palenisk gazowych docenią ludzie niemający czasu lub chęci, aby palić drewnem. Wygoda i obsługa przy użyciu pilota to zdecydowanie atuty tych urządzeń. Kominek gazowy to też rozwiązanie dla osób, które ze względów technicznych nie mogą mieć kominka na drewno lub dla mieszkańców Krakowa, gdzie obowiązuje zakaz palenia drewnem. Zresztą posiadanie oferty kominkowej również dla klientów z serca Małopolski było jednym z naszych celów.
 
ŚK: Na koniec – czego można życzyć marce Defro?
HD: Naszym celem i priorytetem jest dostarczanie klientom sprawdzonych, wysokojakościowych i dostosowanych do możliwości polskiego klienta rozwiązań z dziedziny ogrzewania – zarówno rekreacyjnego w postaci kominków, jak i urządzeń grzewczych opartych na nowych technologiach w postaci nie tylko kotłów. Dążymy do skompletowania naszej oferty w taki sposób, by klient znalazł u nas każdy typ urządzenia z dziedziny ogrzewania oraz wentylacji, a dokładnie rekuperacji. I chyba osiągnięcia tego celu w najbliższych dwóch, trzech latach można nam życzyć.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przeglądaj "Świat Kominków " na issuu - kliknij tutaj.

  

                          

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: