Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki  >   Kominek na gaz

Gazowe, elektryczne i biokominki

Kominek na gazartykuł

04-08-2017
drukuj

Jeszcze kilka lat temu kominki gazowe były w Polsce egzotyką. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na rynku dostępne są produkty gazowe wielu producentów i cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. A więc dlaczego gaz?

 

Po pierwsze: niemal bezobsługowy

Kominek gazowy obsługiwany jest przy pomocy pilota, nie potrzeba suszyć drewna, gromadzić go, wystarczy prosty "pstryk" na pilocie i już możemy cieszyć się widokiem płomieni. Co ważne dzięki elektronice możemy dostosowywać wysokość i intensywność płomienia do własnych preferencji.

 

Po drugie: czysty

W odróżnieniu od kominka na drewno kominek gazowy nie wymaga tylu zabiegów pielęgnacyjnych. Regularne czyszczenie szyb odpada bo i spalanie gazu nie pozostawia tylu śladów co spalanie drewna.

 

Po trzecie: duży wybór formatów

W ofercie kominków gazowych znajdziemy jeszcze większy wybór formatów niż w kominkach na drewno. Bardzo szerokie linie ognia nawet ponad 2 metrowe, czy paleniska we wszelkich innych formatach jak narożne, vis'a'vis, czy w kształcie litery U lub C są jak najbardziej osiągalne. Bez problemu znajdziemy też pionowe linie ognia czy malutkie paleniska np. podwieszane. Oczywiście w ofercie nie brakuje też palenisk o typowych rozmiarach, które np.: idelanie pasują do zabudowy w klasyczną portalową ramę.

 

Po czwarte: masz wybór polana czy żwirek

Mowa o wyłożeniu paleniska gazowego jeśli chcemy by imitował tradycyjne palenisko na drewno zdecydujmy się na ceramiczne polana. Jeśli natomiast zależy nam na podkreśleniu nowoczesności kominka i tego właśnie, że jest na gaz zdecydujmy się na żwirek dostępny w różnych kolorach najczęściej białym, czarnym lub szarym o różnej grubości. 

Jeśli zależy nam na maksymalnie zbliżonym widoku płomienia jak w palenisku na drewno poszukajmy wśród palenisk gazowych modeli, które taki płomień najlepiej imitują. Dla naturalności płomienia ma znaczenie nie tylko odpowiednio zaprojektowane przez producenta ułożenie ceramicznych polan ale też połączenie ich z elektrycznym żarem.

 

Po piąte: wystarczy komin koncentryczny by doprowadzić powietrze do spalania

Kominek gazowy można podłączyć do specjalnego komina koncentrycznego, złożonego z dwóch umieszczonych jedna w drugiej rur. Taki komin jednocześnie odprowadza spaliny i doprowadza powietrze do spalania z zewnątrz

 

Po szóste: gaz sieciowy lub z butli LPG

Kominek gazowy można podłączyć do gazu z sieci, ale tam, gdzie nie ma infrastruktury też można zbudować kominek gazowy podłączając go do gazu LPG z butli. 

 

Podsumowując: czysty, ekologiczny, efektywny (gaz spala się w 100%) i efektowny taki jest kominek gazowy. Będzie płonął tak, jak mu rozkażemy i koił nasze zmysły zawsze, gdy przyjdzie nam na to ochota. 

Aldona Mazurkiewicz

Dru / Spartherm

Kal-Fire

Bellfires

Tulp/Kominki Kozłowski

Element 4 / Omikron

Kratki

Bellfires

M-Design

Tulp

Element 4 / Omikron

Dru / Spartherm

Kratki

Planika

Faber

M-Design

Kal-Fire

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: