Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki  >   Jak działa biokominek?

Gazowe, elektryczne i biokominki

Jak działa biokominek?artykuł

drukuj

E-bios Fire

Planika

naścienny biokominek Kratki

biokominek Kratki

Ruby Fire

Kto z nas, po dniu męczącej pracy lub po długiej służbowej podróży, nie chciałby usiąść po powrocie do domu w wygodnym fotelu, z filiżanką aromatycznej herbaty czy kawy w ręku, oczywiście przy kominku. Zdarza się coraz częściej , że nie jest to tradycyjny kominek tylko – BIOKOMINEK. Czym jest biokominek?

 

Biokominek jest konstrukcją przeznaczoną do wykorzystywania z jednakową efektywnością zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni. W zamkniętym zbiorniku urządzenia znajduje się biopaliwo (bioetanol), którego spalanie (lub jego oparów) daje efekt żywego ognia. Skład substancji zasilającej płomień jest tak dobrany, by produktem spalania była para wodna i dwutlenek węgla. Zawartość dwutlenku węgla w powietrzu we wnętrzu z biokominkiem jest na tyle niska, że nie ma konieczności podłączania urządzenia do komina – wystarczy, by pomieszczenie, w którym umieścimy biokominek, miało dobrą i sprawną wentylację. Dodatkowym atutem jest brak dymu, sadzy i popiołu, które zwykle towarzyszą spalaniu tradycyjnych paliw. Odpada też uciążliwe gromadzenie i składowanie opału.

 

Wydzielanie pary wodnej podczas spalania bioetanolu jest  zjawiskiem korzystnym szczególnie w mieszkaniach, gdzie wilgotność powietrza jest niska. Dzięki palącemu się biokominkowi powietrze zostanie nawilżone. Można też dodatkowo, w wybranych modelach, dodać do wody w nawilżaczu olejki zapachowe lub preparaty do aromaterapii, dzięki którym powietrze w pomieszczeniu nabierze dodatkowych walorów zapachowych. Dostępne są też paliwa do biokominków z dodatkiem różnorodnych kompozycji zapachowych, kwiatowych lub leśnych. 

Justyna Kowalczyk

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.