Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki

Gazowe, elektryczne i biokominki

Dodajemy gazu
Świat Kominków poleca
12-11-2020
Nowoczesny, wygodny, atrakcyjny – mowa o gazowym kominku, który od kilku lat zyskuje na popularności. Dlaczego? Przyczyn jest co najmniej kilka. Z pewnością zainteresowanie gazem rośnie w lokalizacjach, gdzie wprowadzane są ograniczenia czy zakazy używania drewna jako paliwa, np. w Krakowie. Na popularność wpływa też coraz szerszy cenowo i bardziej dostępny dla polskiego klienta asortyment palenisk gazowych oraz większa świadomość odnośnie specyfiki tego produktu i jego ewidentnych zalet.
Elektryczne modele e-MatriX Linear marki Faber to panoramiczne wkłady kominkowe o wysokości 400 mm oraz szerokościach 1050 i 1300 mm, z 1-, 2- lub 3-stronnym widokiem na palenisko. Linię tę wyróżnia innowacyjna technologia LED, która umożliwia oświetlenie wnętrza kominka zarówno z góry, jak i dołu paleniska. Intensywność światła oraz jego barwę można łatwo dostosować do własnych potrzeb, a aplikacja dostępna na smartfona lub tablet posiada dodatkowe opcje gotowych ustawień („moods”).
Moda na biokominki
Świat Kominków poleca
11-05-2020
Moda na biokominki, czyli paleniska opalane bioetanolem, dotarła do Polski już parę ładnych lat temu. Biokominki stale zyskują na popularności, dzięki wygodzie i łatwości w użytkowaniu. Są w pewnym stopniu alternatywą dla tradycyjnych palenisk opalanych drewnem i umożliwiają posiadanie magicznego ognia w miejscach, gdzie z różnych przyczyn było to wcześniej niemożliwe.
Kominek gazowy LEO – komfort i bezpieczeństwo
artykuł reklamowy
27-04-2020
Nowoczesne technologie przyzwyczaiły nas do tego, że wnętrza mają być jednocześnie piękne i funkcjonalne. Niebanalne wzornictwo powinno iść w parze z praktycznością, a także łatwością montażu i eksploatacji. O tym, jakie przedmioty wybieramy do domu, decydują wygoda ich użytkowania i bezpieczeństwo. Kominki gazowe to genialne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się cieszyć blaskiem i ciepłem ognia „natychmiast”.
MatriX 1050/650 II marki Faber to kominek gazowy z szybą narożną, który wyróżnia się minimalistyczną formą, a jego design doskonale wpisuje się w najnowsze trendy wystroju wnętrz. Model ten gwarantuje doskonały widok na palenisko za sprawą dużych szyb przylegających bezpośrednio do krawędzi zabudowy. Dzięki opatentowanemu palnikowi Log Burner 2.0, usytuowany na środku paleniska ogień wraz z polanami spektakularnie wypełnia wnętrze kominka.
Umbrella przedłuży lato
artykuł reklamowy
17-10-2019
Choć temperatury coraz niższe, a powietrze coraz bardziej wilgotne, dzięki nowemu ogrzewaczowi ogrodowemu UMBRELLA firmy Kratki.pl nie trzeba żegnać się z latem. Jego imponujący płomień zapewnia komfortową temperaturę i rozświetla otoczenie. Dzięki temu tworzy na tarasie i w ogrodzie niepowtarzalny nastrój, który dodatkowo wzmacnia wyjątkowy design urządzenia.
Piękne i inteligentne - kominki liniowe Faber
artykuł reklamowy
11-09-2019
Obraz płomieni mieniących się w kominku tworzy atmosferę relaksu, wycisza, przywraca wewnętrzny spokój. Ich blask wnosi szczególe ciepło oraz daje uczucie przytulności, które w naturalny sposób zbliża ludzi do siebie. Aby móc spędzać więcej czasu delektując się widokiem płonącego ognia, bez potrzeby usuwania popiołu i zabrudzeń z paleniska lub magazynowania opału, doskonałym rozwiązaniem jest kominek gazowy. Ten marki Faber oczaruje również zagorzałych zwolenników tradycyjnych rozwiązań.
Urok gazowych kominków
Świat Kominków poleca
15-05-2019
Po raz kolejny proszę, aby nie patrzeć na gazowe kominki z perspektywy minionej epoki, kiedy wybór był ograniczony, niczym możliwość wyboru koloru w pierwszych autach Forda! Kominek gazowy może dzisiaj przyjąć każdą znaną z kominków „na drewno” postać, taka jest różnorodność gazowych palenisk. Kominek rustykalny czy klasyczny oraz wszelkie pośrednie formy i każdy styl wchodzą w grę.
Przytulny gazowy MatriX
Artykuł reklamowy
15-04-2019
Niewiele może się równać z atmosferą tworzoną przez płomienie ogniska. Dają one wspaniałe uczucie przytulności i komfortu, podkreślane przez szczególny blask i ciepło. Jednakże tradycyjne kominki bywają kłopotliwe w użytkowaniu – trzeba magazynować opał, usuwać popiół i wkładać dużo wysiłku w zachowanie czystości. Stąd coraz więcej wielbicieli przytulnych domowych płomieni docenia korzyści płynące z zastosowania kominków gazowych Faber.
ROBAX® TrueView, szyba kominkowa z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach dedykowana paleniskom gazowym, pozwala zapomnieć o odblaskach pochodzących od obiektów w otoczeniu kominka. W ten sposób obserwator ma zagwarantowany możliwie najlepszy widok płomieni, niemal jak przy otwartym kominku, ale z zachowaniem bezpieczeństwa dzięki szybie kominkowej.
1  2  3  4    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: