Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Oczywiście można samodzielnie zbudować kominek z wkładem grzewczym, choć nie jest to zalecane, a dla tych, którzy z budownictwem nie mają nic wspólnego może wydawać się trudne.
Projektowanie domu z kominkiem
artykuł
14-03-2011
Już na etapie projektowania budynku można przewidzieć wiele elementów, które w późniejszym etapie ułatwią montaż wkładu grzewczego i opcjonalnie instalacji rozprowadzającej ciepłe powietrze.
Montaż wkładu powinien być wykonany przez wykwalifikowanego instalatora, to nie ulega wątpliwości, ale warto dowiedzieć się więcej o zasadach prawidłowego montażu.
W jaki sposób prawidłowo czyścić wkład kominkowy? Prezentujemy krótki opis bieżącej obsługi wkładu kominkowego.
Jeżeli myślimy o kominku w domu, to zwykle jest to tzw. kominek grzewczy zaopatrzony w fabrycznie wykonane palenisko – wkład zamknięty oszklonymi drzwiczkami. Zamknięcie paleniska pozwala na kontrolę nad procesem spalania...
Po co wkład kominkowy?
artykuł
14-03-2011
Wkład kominkowy to urządzenie które jest obecnie montowane w prawie 90% stawianych w naszym kraju kominków, dlaczego tak się dzieje, skąd popularność tych, niekiedy bardzo drogich urządzeń? Oto kilka powodów:
Oprócz kominków z nowoczesnymi wkładami czy nawet całymi systemami ogrzewania kominkowego, wiele jest w Polsce kominków pochodzących z lat 70. czy 80. ubiegłego wieku. Najczęściej są to kominki z tzw. tradycyjnym paleniskiem, nazywanym niekiedy "otwartym"
Montaż kominka z wkładem
artykuł
14-03-2011
Kilka prostych uwag dotyczących montażu kominka wyposażonego we wkład kominkowy.
Sal była dostępna również wcześniej, jednak dopiero ostatnie 20-25 lat oznacza wielki postęp w jego obróbce. Przede wszystkim proces produkcji elementów ze stali może być zautomatyzowany w stopniu znacznie większym, niż w przypadku odlewów.
Wermikulit to materiał w jakiś sposób zastępującym szamot w wykładaniu ścian kominka. Jest to produkt stosunkowo nowy na rynku, więc należy się czytelnikom kilka dodatkowych zdań.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: