Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Warto uzmysłowić sobie fakt, że co godzinę do paleniska należy dostarczyć więcej powietrza niż w danym momencie mieści się w salonie! Postawmy tutaj pytanie: czy mały nawiewnik w oknie podoła temu zadaniu? A co wtedy, gdy mamy do czynienia z wkładem...
Zadbaj o bezpieczny kominek
Artykuł reklamowy
Ogień to użyteczny żywioł, ale też zjawisko będące efektem skomplikowanej reakcji chemicznej podczas której paliwo reaguje z tlenem, jedna substancja zaś zamienia się w inną. Niepożądanym produktem ubocznym tego procesu jest smoła. Nawet niewielka jej ilość nie pozwala na normalne działanie urządzenia, zmniejsza jego efektywność, powoduje korozję oraz przyspiesza zużywanie urządzeń. W sytuacjach skrajnych może nawet doprowadzić do pożaru w kominie.
Kominek to rodzaj paleniska, które wymaga szczególnie przemyślanego doboru wszystkich elementów. Jest to centralny element wystroju salonu i istotny symbol. Kominki muszą być przede wszystkim odporne na ogień. Jedynie wybierając wysokiej jakości produkty do kominków, możemy być pewni prawidłowego funkcjonowania tych urządzeń.
Farby żaroodporne
materiały
Poszukiwania odpowiednich materiałów wykończeniowych nie muszą wykańczać nas samych. Wybranie odpowiedniej farby, która jest w pełni ognioodporna, ma szczególne znaczenie w przypadku miejsc narażonych na działanie wysokiej temperatury. Która z nich najlepiej sprawdzi się w trudnych i wymagających warunkach?
Przedstawiam tutaj przypadek kolejnej źle zrealizowanej zabudowy wkładu kominkowego, wkład jest obłożony wokół wełną mineralną i nie posiada wlotu powietrza ani z zewnątrz ani z pomieszczenia, a przecież prawidłowe działanie takich urządzeń jak wkłady kominkowe wynika z zasady, iż aby wyjąć to najpierw trzeba włożyć, w tym przypadku chodzi tu oczywiście o powietrze.
Nie dawaj czadu!
10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla
W połowie grudnia zakończył się edukacyjny konkurs organizowany przez MK Systemy Kominowe, którego głównym celem było zachęcenie ludzi do zapoznania się ze sposobami ochrony przed czadem.
W obecnych czasach nasze mieszkania pełne są sprzętów elektronicznych, która mają ułatwiać nam życie. I rzeczywiście tak jest – korzystamy z dobrodziejstw techniki. Problem pojawia się jednak, gdy nagle zabraknie prądu. Zdarza się, że w wyniku awarii całe miasta i wsie zostają pozbawione dostępu do elektryczności.
Podczas przeglądu kominka po sezonie szczególną uwagę zwracamy na jedną z bardziej wizualnych części kominka, dzięki której nasze oko cieszyć się może widokiem tańczących płomieni, czyli szyby w drzwiczkach.
Gdy za oknami hula wiatr, a temperatura powietrza oscyluje wokół zera, każdy z nas zaczyna myśleć o skutecznym sposobie na ogrzanie domu lub mieszkania. Niestety okres zimowy to również czas, w którym liczba rejestrowanych pożarów i zatruć tlenkiem węgla rośnie w zatrważającym tempie.
Obecnie zamierzając wybudować swoje własne cztery kąty, włączamy internet i przeglądamy gotowe projekty. Wybieramy ten, który wygląda pięknie na wizualizacji i klikamy „zamawiam”. Niestety, to dopiero początek kłopotów i wydatków.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: