Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Komora dekompresyjna nad kominkiem
porady ekspertów
31-08-2017
Czy potrzebna jest komora dekompresyjna nad kominkiem w przypadku, gdy można sufit nad kominkiem odizolować płytami termoizolacyjnymi?
Ogrzewać kominkiem?
artykuł
25-08-2017
W dzisiejszej dobie instalacja kominka w nowobudowanym domu to już niemalże standard, a ogromna gama oferty modeli wkładów grzewczych, typów kominków powoduje, iż nie musi być to też specjalnie droga przyjemność. Bo posiadanie kominka to jest przede wszystkim przyjemność z obcowania z ogniem. Można wręcz powiedzieć że budowa systemu grzewczego, czy przynajmniej wydajne wykorzystanie kominka jako urządzenia grzewczego to przejaw zdrowo rozsądkowego, pragmatycznego podejścia.
Kratki wentylacyjne to element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kominka. Podczas ich doboru zwraca się uwagę nie tylko na funkcjonalność, sposób montażu i obsługi, ale też wygląd. Nawet, jeśli kratka nie będzie wyróżniać się na tle obudowy lub będzie wręcz ukryta – warto dopasować ją tak, by harmonijnie wpisywała się w styl kominka oraz całego wnętrza. Najbogatszą ofertę w tym zakresie posiada firma Kratki.pl – lider w produkcji kominków, biokominków i akcesoriów do tego typu urządzeń.
Czy spaliny wylatujące w procesie spalania do komina muszą być tracone bezpowrotnie? Po pierwsze, firmy produkujące wkłady kominkowe wymyśliły różne szykany zwane deflektorami byle tylko spaliny jak najdłużej we wkładzie zatrzymać. Spaliny zaprzęgane są też do pracy w nasadach dopalających.
Rozpalony kominek to idealne dopełnienie mroźnych zimowych wieczorów spędzanych z książką i kubkiem herbaty. Jednak nigdy nie prezentuje się tak wspaniale, jak podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie. Żar nie tylko rozgrzeje cały dom, ale także sprawi, że ten wyjątkowy czas będzie jeszcze piękniejszy. Żeby jednak rzeczywiście tak było, musimy pamiętać o kilku prostych zasadach, które zagwarantują, że obsługa kominka będzie w stu procentach bezpieczna.
Czy kominek może wybuchnąć ?
niepokorny o kominkach
05-05-2016
Dzisiejszy wpis jest wynikiem dyskusji na forum muratora. Trafiła tam posiadaczka kominka, której szyba eksplodowała po kilku dniach palenia, w dopiero co zainstalowanym kominku. Szyba nie tania, narożna, z giętego szkła. Pieniądze jednak w tej sytuacji, schodzą na plan dalszy, bo wybuch grozi kalectwem.
Pierwszym, podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby mieć czyste szyby jest palenie suchym drewnem; maksymalna wilgotność nie powinna przekraczać 20%. Po mocnym rozpaleniu powstaje zjawisko pirolizy, wskutek którego cząsteczki osiadające na szybie są od niej odrywane i dopalane w palenisku.
Kominek po sezonie wymaga przeprowadzenia przeglądu i wykonania niezbędnych napraw. Jedną z nich może być konieczność wymiany sznura uszczelniającego. Tę czynność można wykonać samemu , ale lepiej zlecić fachowcowi..
Poradnik użytkownika kominka - fakty i mity
niepokorny o kominkach
12-02-2016
Ruch powietrza inicjuje ciąg kominowy. Ciąg kominowy jest zjawiskiem stałym podczas palenia, a rozpalanie odbywa się bez udziału kanału doprowadzającego świeże powietrze. Jest tak, bo mamy otwarte lub uchylone drzwi kominka
Rozpalanie kominka
niepokorny o kominkach
Do rozpalania najlepiej używać kawałków papieru i drobnych kawałków drewna.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: