Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Rozpalanie od góry
artykuł
03-01-2018
Spróbujcie kiedyś napalić odwrotnie niż zwykle. Grube na spód, następnie cieńsze, trochę drobniej porąbane kawałki. Na to połóżcie podpałkę . Ale też w odwrotnej kolejności. Grubsze patyczki najpierw, drobiazg na górę. I wtedy dopiero podpalić, koniecznie od góry
Powietrze do spalania
artykuł
26-12-2017
Wkład kominkowy i piec kominkowy dzisiaj to już nie ten sam wkład co przed 15 laty. Do spalania potrzebny jest tlen, a jest go w aktualnie budowanych domach akurat „na styk”. Dba o to dobra izolacyjność ścian i otworów oraz coraz częściej precyzyjnie sterowana wentylacja. Skąd więc kominkowe palenisko pobierać ma powietrze?
Dodatkowe ciepło z kominka
artykuł
12-12-2017
Sam kominek dostarcza nam przyjemnych wrażeń estetycznych i w wersji podstawowej dogrzewa nam pomieszczenie w którym się znajduje. Jednak są sposoby, które pozwalają na zatrzymanie większej ilości ciepła w domu. Przy doborze paleniska, warto zwrócić uwagę na fakt, że duże powierzchnie oszklone, które są wielką zaletą w przypadku obszernych salonów, w przypadku kilku innych dodatkowych pomieszczeń przeznaczonych do ogrzewania mogą powodować w nich deficyt ciepła.
Problem z piecykiem na pelet
porady ekspertów
01-12-2017
Złej jakości pelet, niewłaściwa obsługa, czy też brak konserwacji piecyka to tylko niektóre przyczyny nieprawidłowego funkcjonowania piecyka na pelet.
Wlot spalin - na jakiej wysokości?
porady ekspertów
13-11-2017
Co zrobić, gdy wlot spalin umiejscowiony jest za nisko. Jak poradzić sobie z niskim umiejscowieniem trójnika?
Inferno - ciepło z natury
Artykuł reklamowy
12-11-2017
Sprzedaż, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Specjalizujemy się w sprzedaży, serwisie i montażu wkładów kominkowych oraz piecyków firm: Thorma, Kobok, Kawmet, Sergio Leoni, J. Corradi, MCZ, Red, Cadel.
Czy w kominku spalamy śmieci?
ekologia
12-10-2017
W ostatnim czasie roi się w mediach od doniesień o kominkach, które trują w których pali się śmieci i które są winowajcą smogu. Jednak czy tak jest rzeczywiście? Takiemu obrazowi zaprzecza niemal trzyletnia (od 14 lutego 2014 roku) działalność eko-patrolu Straży Miejskiej w Lublinie. W tym czasie na 1003 kontrole pod kątem spalania, w czym 479 dotyczących palenia w piecach ( wystawiono łącznie 183 mandaty karne) żadna nie wykryła spalania odpadów w kominkach.
10 x kominek
Świat Kominków poleca
02-10-2017
Przedstawiamy Państwu dziesięć najważniejszych punktów, które należy spełnić by cieszyć się ciepłem z kominka - od decyzji o budowie kominka po jego użytkowanie.
Kluczowym aspektem przy budowie nawiewu do kominka są jego rozmiary. Niezależnie od tego. jaka jest średnica instalacji, elementy używane przy jej budowie są zwykle dość podobne. Urządzeniem montowanym w ścianie na zewnątrz budynku jest czerpnia powietrza. Warto, by była ona zabezpieczona przed przedostaniem się insektów oraz posiadała labirynt tłumiący hałas.
Kratki kominkowe
artykuł
12-09-2017
Kratki w kominku są dla nas czymś bardzo naturalnym, mnogość ich rodzajów, kolorów, form i kształtów jest tak wielka, że niekiedy właśnie one decydują o estetyce naszego kominka. Czy mając na względzie tę oczywistość, że kratka w kominku być musi, zastanawialiśmy się, jaka – oprócz dekoracyjnej – jest jej rola?
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: