Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Mam mieszkanie na piętrze (ostatnie) i deweloper zainstalował komin mierzący od trójnika, do którego się włączam, do jego wierzchu na dachu 1,5 m. Średnica ø wynosi 200 mm, dodam, że nie jest ocieplony. Podłączyłem kominek, ale palenie w nim pozostawia wiele do życzenia, chucham i dmucham, a po 2 godzinach potrafi zgasnąć. Projektant wstępnie powiedział, że nie ma normy określającej wysokość komina, lecz śmiem twierdzić, że w tym jest problem. Czy mógłby Pan wypowiedzieć się na ten temat?
Brykiet czy drewno - co wybrać?
porady ekspertów
11-09-2018
Czy w kominku z wkładem lepiej palić brykietami, czy tradycyjnie drewnem liściastym? A jeśli wybierać brykiety, to z trocin, słomy czy może torfowe lub z węgla brunatnego? Jak orientacyjnie przeliczyć brykiety na równoważną ilość drewna? Spotkałem się z twierdzeniami sprzedawców, że 1 tona brykietu (takiego z trocin) odpowiada 4 do 6 mp sezonowanego drewna. Co zatem bardziej się opłaca kupić jako opał do kominka?
Doprowadzenie powietrza do kominka
porady ekspertów
29-08-2018
Mamy wybudowany nowy dom. Jest zaplanowany kominek powietrzny, jednak nie zostało zrobione pod posadzką doprowadzenie dopływu świeżego powietrza. Jest już instalacja podłogowa i są zrobione wylewki. W jaki sposób możemy ten problem rozwiązać?
Czyszczenie obudowy kominka z piaskowca
porady ekspertów
23-07-2018
Bardzo proszę poradzić mi, jak wyczyścić piaskowiec, którym obudowany jest kominek, szczególnie wokół wkładu?
Czy możliwe jest zainstalowanie filtra pyłów do istniejącego kominka i ile to kosztuje?
Piec steatytowy z płaszczem wodnym
porady ekspertów
07-05-2018
Czy piec steatytowy może być z płaszczem wodnym?
Palenisko po sezonie
kominek po sezonie
Istotna jest całoroczna troska o bezpieczne działanie kominka, a przede wszystkim jego posezonowy przegląd. Pierwszym elementem kominka, który wymaga specjalnego traktowania, jest wkład. Jego oczyszczenie nie należy do zbyt skomplikowanych czynności, dlatego też właściwie każdy użytkownik kominka może samodzielnie podjąć się tego zadania.
Dbając o kominek, możemy sprawić, że będzie on doskonale pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest całoroczna troska o bezpieczne działanie kominka, a przede wszystkim jego przegląd po każdym sezonie, od którego jakości zależeć będzie żywotność naszego domowego ogniska.
Zastosowanie filtrów dymu
artykuł
06-04-2018
Coraz więcej klientów myślących o ogrzewaniu drewnem, zwraca uwagę na spalanie tego paliwa w sposób ekologiczny. Paleniska są coraz doskonalsze, spełniają wyśrubowane normy, więc ich użytkowanie staje się coraz bardziej ekologiczne. Co jednak gdy mamy do czynienia ze starszym typem kominka? Jednym z proponowanych rozwiązań są filtry dymu.
Smog NIE od kominka!
ekologia
28-03-2018
Jak powstaje smog i czy kominek jest winowajcą złego powietrza w Polsce. Dowiedz się oglądając materiał przygotowany przez telewizję GTV.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: