Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Chciałam uzyskać informację czy w kominku z płaszczem wodnym można palić tak, jak w zwykłym? Miałam wpięty kominek z płaszczem wodnym do instalacji grzewczej (piec na ekogroszek). Obecnie zmieniłam piec na pompę ciepła i są problemy, chociaż nie jest to niemożliwe, z jego ponownym wpięciem do instalacji. Czy czasowo mogę palić w takim kominku tak, jak w zwykłym?
Mam mieszkanie na piętrze (ostatnie) i deweloper zainstalował komin mierzący od trójnika, do którego się włączam, do jego wierzchu na dachu 1,5 m. Średnica ø wynosi 200 mm, dodam, że nie jest ocieplony. Podłączyłem kominek, ale palenie w nim pozostawia wiele do życzenia, chucham i dmucham, a po 2 godzinach potrafi zgasnąć. Projektant wstępnie powiedział, że nie ma normy określającej wysokość komina, lecz śmiem twierdzić, że w tym jest problem. Czy mógłby Pan wypowiedzieć się na ten temat?
Brykiet czy drewno - co wybrać?
porady ekspertów
11-09-2018
Czy w kominku z wkładem lepiej palić brykietami, czy tradycyjnie drewnem liściastym? A jeśli wybierać brykiety, to z trocin, słomy czy może torfowe lub z węgla brunatnego? Jak orientacyjnie przeliczyć brykiety na równoważną ilość drewna? Spotkałem się z twierdzeniami sprzedawców, że 1 tona brykietu (takiego z trocin) odpowiada 4 do 6 mp sezonowanego drewna. Co zatem bardziej się opłaca kupić jako opał do kominka?
Doprowadzenie powietrza do kominka
porady ekspertów
29-08-2018
Mamy wybudowany nowy dom. Jest zaplanowany kominek powietrzny, jednak nie zostało zrobione pod posadzką doprowadzenie dopływu świeżego powietrza. Jest już instalacja podłogowa i są zrobione wylewki. W jaki sposób możemy ten problem rozwiązać?
Czyszczenie obudowy kominka z piaskowca
porady ekspertów
23-07-2018
Bardzo proszę poradzić mi, jak wyczyścić piaskowiec, którym obudowany jest kominek, szczególnie wokół wkładu?
Czy możliwe jest zainstalowanie filtra pyłów do istniejącego kominka i ile to kosztuje?
Piec steatytowy z płaszczem wodnym
porady ekspertów
07-05-2018
Czy piec steatytowy może być z płaszczem wodnym?
Dbając o kominek, możemy sprawić, że będzie on doskonale pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest całoroczna troska o bezpieczne działanie kominka, a przede wszystkim jego przegląd po każdym sezonie, od którego jakości zależeć będzie żywotność naszego domowego ogniska.
Zastosowanie filtrów dymu
artykuł
06-04-2018
Coraz więcej klientów myślących o ogrzewaniu drewnem, zwraca uwagę na spalanie tego paliwa w sposób ekologiczny. Paleniska są coraz doskonalsze, spełniają wyśrubowane normy, więc ich użytkowanie staje się coraz bardziej ekologiczne. Co jednak gdy mamy do czynienia ze starszym typem kominka? Jednym z proponowanych rozwiązań są filtry dymu.
Smog NIE od kominka!
ekologia
28-03-2018
Jak powstaje smog i czy kominek jest winowajcą złego powietrza w Polsce. Dowiedz się oglądając materiał przygotowany przez telewizję GTV.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: