Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik  >   Problem z piecykiem na pelet

Kominkowy poradnik

Problem z piecykiem na peletporady ekspertów

01-12-2017
drukuj

Jaka może być przyczyna wybuchu przedniej szyby piecyka na pelet z automatycznym wydmuchem spalin. Nadmienię, że firma montująca nie zamontowała komina tylko rurę odprowadzającą w ścianie.

 

 

 

 

Tomasz Grudzień, Wentor (woj. lubuskie): Najprawdopodobniej doszło do zapłonu i wybuchu gazu drzewnego, który nagromadził się w komorze spalania w Pana piecyku. Powodów powstawania takiego zjawiska może być wiele, np. problem z odbiorem spalin od piecyka (należy pamiętać, że urządzenie na paliwo stałe powinno być podłączone do przewodu kominowego), niewłaściwy montaż urządzenia, brak prawidłowej corocznej konserwacji piecyka (zmniejszony prześwit kanałów spalinowych), problem z poborem powietrza do spalania czy niewłaściwa obsługa piecyka. Zalecam dokładną kontrolę urządzenia i jego komponentów oraz sprawdzenie poprawności montażu piecyka zgodnie z instrukcją oraz przepisami.

 

 

 

 

Janusz Bukszyński, Iwona Pellets (woj. łódzkie): Może być wiele przyczyn wybuchu szyby w piecyku na pelety, najczęściej spotykaną przyczyną jest złej jakości pelety, który może zawierać substancje powodujące nadmierną ilość dymu oraz utrudniać zapłon paliwa. Kolejnym powodem może być nadmierne zabrudzenie wymiennika ciepła, komina oraz palnika na pelety, które może być spowodowane również przez złej jakości paliwo. Aby mieć pewność, że pelety są wysokiej jakości, należy sprawdzić, czy posiadają certyfikat ENplus A1, który powinien być umieszczony na opakowaniu.

 

 

 

Więcej pytań i odpowiedzi na stronie:

http://www.kominki.org/porady-ekspertow

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: