Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Posiadam obecnie starą instalację centralnego ogrzewania podłączoną do kuchni węglowej z podkową. Na strychu znajduje się otwarty zbiornik wyrównawczy. Kuchnia ta działa na dwa kaloryfery. Chciałabym kupić piec kominkowy o mocy około 14 kW z płaszczem wodnym. Czy mogę podłączyć go do tej samej instalacji? Ktoś ze sklepu od takich kominków pisał mi, że potrzebuję pompy i sterownika, żeby to działało. Jakoś teraz nie mam żadnych pomp i wszystko grzeje.
DBAMY O CZYSTE POWIETRZE: Jak palić w kominku?
14 listopada - Dzień Czystego Powietrza
14-11-2018
Przekonanie, że palenie w kominkach jest nieekologiczne to mit. W nawiązaniu do Dnia Czystego Powietrza obchodzonego 14 listopada warto poznać kilka prostych zasadach, by cieszyć się jednocześnie przytulną i ciepłą atmosferą oraz czystym powietrzem. Najwięcej zanieczyszczeń emitują te piece i kominki, do których wrzucane są śmieci, tworzywa sztuczne, opakowania, stare meble, sprzęty elektroniczne, szkło, butelki plastikowe, stare gazety, gumy…
Wylot spalin w piecykach wolno stojących
porady ekspertów
08-11-2018
Prawie wybrałem „kozę”, kierując się urodą i wygodą. Jednak zastanowiły mnie różnice w średnicy wylotu spalin – od 120 do 150 mm. Domek do ogrzania to 40 m2. Na co ma wpływ wielkość wylotu spalin? Jaki wybrać?
Chciałam uzyskać informację czy w kominku z płaszczem wodnym można palić tak, jak w zwykłym? Miałam wpięty kominek z płaszczem wodnym do instalacji grzewczej (piec na ekogroszek). Obecnie zmieniłam piec na pompę ciepła i są problemy, chociaż nie jest to niemożliwe, z jego ponownym wpięciem do instalacji. Czy czasowo mogę palić w takim kominku tak, jak w zwykłym?
Mam mieszkanie na piętrze (ostatnie) i deweloper zainstalował komin mierzący od trójnika, do którego się włączam, do jego wierzchu na dachu 1,5 m. Średnica ø wynosi 200 mm, dodam, że nie jest ocieplony. Podłączyłem kominek, ale palenie w nim pozostawia wiele do życzenia, chucham i dmucham, a po 2 godzinach potrafi zgasnąć. Projektant wstępnie powiedział, że nie ma normy określającej wysokość komina, lecz śmiem twierdzić, że w tym jest problem. Czy mógłby Pan wypowiedzieć się na ten temat?
Brykiet czy drewno - co wybrać?
porady ekspertów
11-09-2018
Czy w kominku z wkładem lepiej palić brykietami, czy tradycyjnie drewnem liściastym? A jeśli wybierać brykiety, to z trocin, słomy czy może torfowe lub z węgla brunatnego? Jak orientacyjnie przeliczyć brykiety na równoważną ilość drewna? Spotkałem się z twierdzeniami sprzedawców, że 1 tona brykietu (takiego z trocin) odpowiada 4 do 6 mp sezonowanego drewna. Co zatem bardziej się opłaca kupić jako opał do kominka?
Doprowadzenie powietrza do kominka
porady ekspertów
29-08-2018
Mamy wybudowany nowy dom. Jest zaplanowany kominek powietrzny, jednak nie zostało zrobione pod posadzką doprowadzenie dopływu świeżego powietrza. Jest już instalacja podłogowa i są zrobione wylewki. W jaki sposób możemy ten problem rozwiązać?
Czyszczenie obudowy kominka z piaskowca
porady ekspertów
23-07-2018
Bardzo proszę poradzić mi, jak wyczyścić piaskowiec, którym obudowany jest kominek, szczególnie wokół wkładu?
Czy możliwe jest zainstalowanie filtra pyłów do istniejącego kominka i ile to kosztuje?
Piec steatytowy z płaszczem wodnym
porady ekspertów
07-05-2018
Czy piec steatytowy może być z płaszczem wodnym?
1  2  3  4  5  6  7    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: