Kominki.org   >   Katalog firm kominkowych  >   Parkanex - kominki

Katalog firm kominkowych

Parkanex - kominki

Firma wykonawcza Producent Hurtownia Sklep Importer
Kłaj
Exclusive Exclusive

Opis działalności

Firma Parkanex założona została w 1996 roku. Jej nazwa wywodzi się z początków działalności, związanych z produkcją ogrodzeń oraz mebli ogrodowych. Profil działalności firmy zmienił się w 1997 roku kiedy Parkanex podjął współpracę handlową z austriackim producentem rur i kolan BERTRAMS. Od tego momentu rozpoczął się dynamiczny rozwój Parkanexu w branży kominkowej. Firma wprowadziła na polski rynek system rur i kolan stosowany jako przyłącza wkładów kominkowych do przewodów kominowych. Współpraca z BERTRAMS trwa do dzisiaj i można śmiało stwierdzić, iż czarne stalowe kolano to sztandarowy produkt naszej firmy.  Poszerzana z roku na rok oferta naszej firmy, stanowi dzisiaj najszerszą i kompleksową propozycję asortymentu kominkowego w Polsce.

Przez wiele lat siedzibą firmy był stary, piękny folwark w miejscowości Brzezie koło Niepołomic. Jednakże z uwagi na coraz większe potrzeby związane z ciągłym rozwojem firmy, w roku 2007 Parkanex zmienił miejsce działalności. Nowa lokalizacja (Targowisko 501 koło Krakowa) to nowoczesna baza magazynowa o powierzchni 4000 m2, umożliwiająca sprawną obsługę logistyczną naszych partnerów handlowych. Pasaż ekspozycyjny o powierzchni 500 m2 prezentuje liczną gamę wkładów kominkowych, pieców wolno stojących oraz klasycznych i nowoczesnych form obudów. Wszelkie akcesoria do kominków wzbogacają i urozmaicają naszą ofertę zaspakajając najbardziej wyszukane gusta klientów.

Parkanex współpracuje z liczną grupą polskich dostawców, jest także importerem na polski rynek produktów wiodących zagranicznych producentów branży kominkowej.

W 2008 roku firma wdrożyła projekt sieci salonów kominkowych o nazwie GALERIA KOMINKÓW (www.galeriakominkow.pl). Współpraca oparta o zasady franczyzy pozwoliła skupić w jednym gronie już ponad 20 placówek w całej Polsce. Działalność salonów Galeria Kominków skierowana na realizację potrzeb klientów, pozwala skutecznie realizować koncepcję przyjaznego sklepu. 

Asortyment firmy dystrybuowany jest przez około 1200 kontrahentów (kominkarzy, zdunów, instalatorów). Znajduje się on także w ofercie marketów budowlanych (Leroy Merlin, Castorama, OBI, PSB Mrówka oraz Bricoman). Firma na dużą skalę prowadzi internetową sprzedaż swoich produktów. Od wielu lat usługi świadczone przez Parkanex stoją na najwyższym poziomie, czego dowodem jest długa i stale powiększająca się lista odbiorców. Potwierdzeniem tych starań jest szereg otrzymanych branżowych nagród i wyróżnień. Zapraszamy do współpracy.

Przedstawiciel
Bel Fonte Bertrams Cheminees Diffusion
Fonte Flame Invicta Laudel
Ortner Parkanex Uniflam
Podziel się

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: