Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

Na wystawie pt. „Piękno, które grzeje - cieszyńskie kafle piecowe” w Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprezentowane zostaną kafle płytowe średniowieczne i nowożytne z terenu Śląska Cieszyńskiego, zdobione motywami heraldycznymi, mitologicznymi, fantastycznymi, świeckimi oraz kafle kontynuacyjne (tapetowe) i architektoniczne. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 października 2013 roku w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego, o godzinie 15.00.
Kominek na opak
10-10-2013
Zdjęcie zrobione w Zakopanem w domku "na opak".
Zamek w Malborku
03-10-2013
Przesyłam zdjęcia pieca i kominka wykonane podczas naszej podróży po Polsce. Razem z moim mężczyzną lubimy zwiedzać stare zamki, muzea, miejsca historyczne.
Kiedy jest się młodym i silnym można latami nie myśleć o urlopie, natomiast kiedy jest się w słusznym wieku - każdy pretekst jest dobry by dłużej odpoczywać niż pracować.
W jednej z zakopiańskich karczm znalazłam taki oto stary piec. Doskonale zachowany, pięknie odrestaurowany przypomina mi piec z czasów mojego dzieciństwa.
Podczas Festiwalu Pogranicze Kultur odbył się V Międzynarodowy Plener Ceramiczny w Kaflarni Zduny. Od 12 do 24 sierpnia jego uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz praktycznego zapoznania się z technologiami wypału ceramiki różnych kultur.
8 września w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu odbyła się impreza Żywy Skansen. Kolorowe Jarmarki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
Samsa na Krymie
09-09-2013
Wróciłam z podróży po Krymie, gdzie jedną z miejscowych odmian fast foodów jest samsa. Piece do samsy stoją wzdłuż dróg czy przy plażach.
Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w Szczecinie 17 września odbędzie się wykład „Cztery kąty i piec piąty czyli historia zduństwa na Pomorzu” połączony z prezentacją multimedialną. Wykład poprowadzi Maciej Burdzy - jeden z naszych autorów tekstów oraz autor bloga Zduńskie Opowieści z Pomorza.
8 września w Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu odbędzie się impreza Żywy Skansen. Kolorowe Jarmarki. Nie zabraknie na niej wątków zduńskich.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: