Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

4 kwietnia 2014 r. o godz. 18.00 w Galerii Strome Schody w Muzeum w Lęborku odbył się wernisaż wystawy „Jak u Pana Boga za piecem. Historia pieców kaflowych”.
Tegoroczny Dzień Kobiet. Korzystając z wolnego weekendu wraz z moim ukochanym postanowiliśmy zrobić sobie krótką, jednodniową wycieczkę. Pomysł padł na zwiedzenie zamku Książ na Dolnym Śląsku.
Galeria „Strome Schody” w Muzeum w Lęborku zaprasza 4 kwietnia 2014 na otwarcie wystawy „Jak u Pana Boga za piecem. Historia pieców kaflowych”.
Zdjęcia kominków z urlopu na wyspie Lanzarote. Fotografie wykonane zostały w domu nieżyjącego już znanego projektanta Cesara Manrique, który był mieszkańcem wyspy.
Przepiękny, zabytkowy piec kaflowy mieszczący się w dworku Krasińskich, w miejscowości Złoty Potok na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Otwarta do 28 marca zainaugurowana w sobotę 1 marca konferencją "Zduństwo wczoraj i dziś" wystawa "Cztery kąty i piec piąty" znajdująca się w Sali Kolumnowej budynku Książnicy Pomorskiej w Szczecinie to jedna z nielicznych tego typu propozycji dla wielbicieli i pasjonatów zabytkowych pieców i kominków. Od rana 1 marca nawet przechodnie mogli zauważyć, że w budynku Książnicy Pomorskiej dzieje się rzecz niezwykła, a to za sprawą kopii historycznego pieca kaflowego z Pałacu w Grazymach,...
W Szczecinie 1 marca 2014 odbędzie się konferencja pod hasłem „Zduństwo – wczoraj i dziś" oraz otwarcie wystawy "Cztery kąty i piec piąty". Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia
16 listopada w domu Wspólnoty Betlejem w Jaworznie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące kolejny etap akcji Ocal Resztki, które zbiegło się z świętowaniem setnej rocznicy istnienia budynku.
31 października, w zabytkowych wnętrzach Pałacu Larischów w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy pt.: „Piękno, które grzeje. Cieszyńskie kafle piecowe”.
W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - Malarnia zorganizowano wstawe prezentującą majolike z Nieborowa. Majolikę z Nieborowa uważa się nie tylko za zjawisko absolutnie wyjątkowe w historii polskiej ceramiki oraz zalicza do najciekawszych i najcenniejszych przykładów ilustrujących tendencje historyzujące obecne w XIX – wiecznej ceramice europejskiej.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: