Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

Festiwal Pogranicze Kultur w Zdunach koło Krotoszyna odbywał się w dniach od 11 do 24 sierpnia. Podtytuł festiwalu to: Ogień, muzyka, ceramika.
VI edycja festiwalu Pogranicze Kultur odbędzie się od 11 do 23 sierpnia 2014 roku. W ciągu dwóch tygodni w Zdunach w powiecie krotoszyńskim odbywa się VI Międzynarodowy Plener Ceramiczny w najstarszej w Polsce Kaflarni Zduny.
Podczas urlopu w Dalmacji udało mi się sfotografować taką kuchnię na drewno oraz piec chlebowy.
15 sierpnia, w kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku w dzień rekonstrukcji zmagań pod Ossowem, firma Zduni Ekspresja Ognia wraz z Cechem Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Wołomina, zapraszają na prezentację „Rozpal domowe ognisko”.
W Szczecinie zamknięto Starą Piekarnię. Wyróżniała się tym, że znajdował się tak zabytkowy piec z Fabryki Pieców Chlebowych należących do Emila Kirsta. Ostatniego dnia jej działania zorganizowano akcję, podczas której mieszkańcy mieli możliwość skosztowanie chleba z ostatniego wypieku oraz spotkania ze zdunem Maciejem Burdzym, który opowiadał o przedwojennych piecach chlebowych.
I Ogólnopolski Zlot Zdunów odbędzie się 28 czerwca 2014 w Łaziskach koło Wągrowca
Jednym z elementów akcji KOMINEK JEST EKO – Szkoła Bezpiecznego Palenia, trwającej w Nałęczowie w Nałęczowie w dniach 5-8 czerwca 2014, była wystawa fotograficzna „Siemiatycze – od gliny do kafli”, przygotowana przez Marcina Korniluka, siemiatyckiego zduna.
W Nałęczowie w dniach 5-8 czerwca 2013 w parku Zdrojowym będzie miała miejsce akcja pod hasłem KOMINEK JEST EKO – Szkoła Bezpiecznego Palenia. Jednym z jej elementów będzie wystawa fotograficzna „Siemiatycze – od gliny do kafli” .
"Piece kaflowe w zbiorach muzealnych w Polsce" to książka dla osób zainteresowanych piecami kaflowymi, znajdującymi się w polskich zbiorach muzealnych.
Kominki w Dallas
17-04-2014
W czasie pobytu w Waldemara Miłka w USA udało mu się znaleźć salon kominkowy w okolicach Dallas.
  1  2  3  4  5  6  7  8    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: