Kominki.org   >   Gorące podróże  >   "Zduństwo - kolekcja Piotra Batury" wystawa

Gorące podróże

"Zduństwo - kolekcja Piotra Batury" wystawa

10-12-2017
drukuj

W piątek 08.12.2017 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „ Zduństwo – kolekcja Piotra Batury” w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Wystawa zorganizowana we współpracy z Urzędem Miejskim w Żninie  prezentowana jest w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego dostępna będzie do 19 stycznia 2018 roku. Wstęp to koszt trzech złotych.

W dniu otwarcia wystawie towarzyszył wyjątkowy pokaz na Placu Wolności przed Basztą, gdzie o godz. 17.00 miał miejsce pokaz czystego palenia w kominkach i piecach, w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza. Pokaz przeprowadził Piotr Batura, mieszkaniec Pałuk, zdun, pasjonat ekologicznego wykorzystania drewna, kolekcjoner pieców i akcesoriów związanych z kulturą zduńską, kominkową i ogniową. 

Wśród eksponatów na wystawie zobaczyć można będzie zabytkowe piece oraz drzwiczki kominkowe, ale przede wszystkim urządzenia grzewcze, w których można palić drewnem. Wszystko z kolekcji Piotra Batury.
Wieczór otwierający wystawę był wspaniałą okazją do zdobycia, i rozszerzenia wiedzy na temat sztuki zduńskiej, zarówno tej z dawnych epok, jak i tej nowoczesnej, odpowiadającej na potrzeby dzisiejszego świata.

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach