Kominki.org   >   Gorące podróże  >   Malarskie wyprawy w świat ognia

Gorące podróże

Malarskie wyprawy w świat ognia

drukuj

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

fot. Marta Zionkowska

Grażyna Piórko, z wykształcenia i zamiłowania artysta-malarz, od lat projektuje wnętrza oraz unikatowe meble, pozostawiając na nich ślad swojej pasji. Kominki tknięte pędzlem artystki nadają wnętrzom rozpoznawalnego, choć niezwykle oryginalnego charakteru. Wkomponowane w całość wnętrza zwykle podporządkowują sobie pozostałe elementy wystroju lub wręcz przeciwnie – prowokują swą odmiennością.

Zawsze zależy mi na tym, aby kominek służył jakiejś wartości w estetyce: zadrażnieniu lub wyciszeniu – przyznaje malarka. Przenoszone na bryły kominków obrazy emanują spokojem i łagodnością, bo tego właśnie – zdaniem artystki – najczęściej potrzeba współczesnym domostwom. Chętnie i często inspirację do pracy czerpie z antyku, nanosząc motywy mitologiczne na nowoczesne bryły obudowy. – Najlepsze efekty w eksponowaniu ognia daje zapewnienie mu odpowiedniego, czyli harmonijnego i wyciszonego estetycznie tła – przekonuje pani Grażyna. Jak widać na zaprezentowanych realizacjach, artystka znajduje na to wciąż nowe sposoby, każdy przypadek traktując jak zupełnie odrębną, malarsko-projektową wyprawę w świat indywidualnych gustów i oczekiwań gospodarzy domu. Zwykle trafia do indywidualistów, a zmieniając ich domy, działa jak psycholog dbający o dobre samopoczucie klientów. Ciepła ich domowych ognisk dogląda jeszcze długo po ukończeniu zlecenia. Z właściwą sobie energią modernizuje i udoskonala przestrzeń w pościgu za spełnieniem wciąż zmieniających się potrzeb i upodobań domowników, z czasem już nie tyle jako projektant, co raczej jako przyjaciel domu.

 

Agnieszka Krysa

Zdjęcia: Marta Zionkowska, Realizacja kominków: Kominki Elżbieta i Marek Zajączkowscy, dekoracja malarska: Grażyna Piórko

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: