Jaki kominek norweski wybrać do salonu, aby uzyskać spójną aranżację?

Wizja ogrzewania się przy blasku ognia brzmi niezwykle romantycznie. Nic dziwnego, że kominek to marzenie wielu osób. Jednak taka konstrukcja to nie tylko sposób na ogrzanie wnętrza, ale także element dekoracyjny. Dlatego dużą popularnością cieszą się kominki norweskie, które słyną z solidnego wykonania, a także wyjątkowego designu. Dowiedz się, jaki wybrać, aby przestrzeń Twojego salonu wyglądała spójnie i estetycznie.
  • 30.06.2022 09:32
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jaki kominek norweski wybrać do salonu, aby uzyskać spójną aranżację?

Niewiele elementów wyposażenia przyciąga wzrok tak jak kominek norweski, nawet jeśli jest umieszczony w rogu pomieszczenia. To wyjątkowy obiekt, który – dosłownie i w przenośni – ociepla wnętrze i nadaje mu przytulności. Dlatego tak wiele osób chętnie montuje go w swoim salonie. Jednak zanim to nastąpi, trzeba znaleźć odpowiedni model, który będzie pasować do aranżacji, a przy tym będzie solidny i łatwy w obsłudze. W tym celu warto zapoznać się z szeroką ofertą kominków norweskich.

 

Jakie kominki norweskie są dostępne?

Kominki norweskie oferuje np. marka Jotul, która ma swój salon w galerii wnętrz Home Concept. Firma tworzy:

  • wolnostojące, żeliwne piece na drewno – to gotowe produkty do montażu. Nie potrzebują dodatkowej obudowy, więc nie zajmują dużo miejsca. Mają prosty, elegancki design, zatem nie zaburzają aranżacji we wnętrzu i nie "narzucają" stylu, w jakim ma być urządzona przestrzeń;
  • wkłady kominkowe na drewno – to nowoczesna propozycja, która doskonale sprawdzi się, jeśli nie masz miejsca na wolnostojący piec, a chcesz cieszyć się pełnym widokiem na ogień. Wkłady kominkowe można zamontować klasycznie, w ścianie na środku, lub bardziej nowocześnie na jej końcu, a tym samym uzyskać widok na palenisko z dwóch lub trzech stron;
  • kominki elektryczne – mają wbudowane palenisko oraz oświetlenie LED, które wraz z mgiełką wodną dają efekt prawdziwego ognia. Te piece są praktycznie bezobsługowe. Wystarczy tylko podłączyć go do prądu i od czasu do czasu uzupełniać wodę w zbiorniku. Sprawdzą się w miejscach, gdzie nie można zamontować klasycznych kominków na drewno.

Warto pamiętać, że wybór modelu zależy przede wszystkim od parametrów technicznych pomieszczenia – nie wszędzie można zamontować kominek na drewno. Dlatego, zanim kupisz piec, skontaktuj się np. z projektantem budowlanym czy kominiarzem, aby ocenił, czy jest taka możliwość i wskazał, jak przygotować miejsce do montażu kominka.

 

Jaki kominek norweski dobrać do wnętrza?

Kominek norweski powinien być dopasowany nie tylko do parametrów technicznych budynku, ale także do wystroju wnętrza. Jeśli wybierzesz odpowiedni model, będzie on stanowić "kropkę nad i" całej aranżacji. Zatem jaki piec wybrać? Do pomieszczenia w stylu:

  • klasycznym lub eleganckim, dobrze sprawdzi się żeliwny, wolnostojący kominek, np. Jotul F 400. Ma piękne rzeźbione nóżki i dużą szybę ozdobioną ornamentem nawiązującym do norweskich fiordów. Trudno przejść obok niego obojętnie,
  • minimalistycznym lub loftowym, świetnym wyborem będzie wkład kominkowy wbudowany w ścianę, np. Jotul I 620 FRL. Ten model ma trzy przeszklone ścianki i wąską ramkę, dzięki czemu można podziwiać ogień z każdego kąta pomieszczenia bez żadnych przeszkód,
  • nowoczesnym albo eklektycznym, zdecyduj się wyjątkowy model o nieco modernistycznej formie, np. Jotul F 305 LL. Biały stelaż, zaokrąglona szyba i wypukłe drzwiczki sprawiają, że całość wygląda nieco surrealistycznie. Natomiast wysokie nóżki dodają kominkowi lekkości.

Pełen przegląd pieców tej marki znajdziesz np. na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/jotul-kominki-z-norwegii/. Wybierz model, który swoim kształtem, kolorem lub wzornictwem nawiązuje do pozostałych elementów we wnętrzu. Dzięki temu łatwiej będzie stworzyć spójną aranżację.

 

Odpowiednio dobrany piec świetnie uzupełni całą kompozycję i doda jej pazura. Dzięki temu przebywanie w salonie będzie prawdziwą przyjemnością nie tylko dla ciała, ale także dla ducha.

--- Artykuł sponsorowany ---