Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Konsultacje projektu uchwały antysmogowej dla Mazowsza

Zielone ciepło

Konsultacje projektu uchwały antysmogowej dla Mazowsza

02-12-2021
drukuj
Komisja Ochrony Środowiska rozmawiała w dniu 1 grudnia na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii, jakim jest drewno, w ogrzewaniu domów w związku z pracami nad uchwałą antysmogową. Głos w dyskusji zabrali przedstawiciele organizacji pozarządowych: Krzysztof Woźniak z Polskie Forum Klimatyczne, Krzysztof Motel z Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Kominki i Piece", Dariusz Marciniak - wydawca magazynu "Świat Kominków"  i portalu kominki.org, Andrzej Guła z Polski Alarm Smogowy, Wojciech Racięcki z Polskiego Alarmu Smogowego Podkowa Leśna, Piotr Siergiej z Warszawski Alarm Smogowy, Jan Zapora z Cech Zdunów Polskich, oraz Marcin Popkiewicz i Paulina Mroczkowska.
 
Większość prelegentów była zgodna co do tego, że urządzenia powodujące smog należy eliminować, a dopuszczenie spalania drewna mogłoby być możliwe tylko w urządzeniach posiadających normy Ekoprojektu. Komisja zaopiniowała również projekt budżetu województwa mazowieckiego na 2022 rok i poprawkę zgłoszoną przez radnego Bartosza Wiśniakowskiego, dotyczącego utworzenia mazowieckiego instrumentu wsparcia transformacji energetycznej.

 

Branża kominkowa aktywnie uczestniczyła w dyskusji udowadniając, że nowoczesne urządzenia takie jak kominki i piecyki spełniajace wymagania Ekoprojektu są niezbędne i nie przyczyniają się do powstawania smogu. Liczymy, że nasze racje przekonają władze województwa mazowieckiego i lokalnych aktywistów antysmogowych. 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: