Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Pewnie z kominkiem - zabezpiecz się przed blackoutem w Polsce

Zielone ciepło

Pewnie z kominkiem - zabezpiecz się przed blackoutem w Polsce

01-12-2021
drukuj

Europa szykuje się na przerwy w dostawie prądu tej zimy. Austria przeprowadza ćwiczenia na wypadek utraty zasilania, Niemcy są instruowani, co robić w razie blackoutu, a eksperci mówią o napiętej sytuacji energetycznej. W Polsce sytuacja energetyczna jeszcze jest stabilna, ale lepiej zabezpieczyć się wcześniej, by czuć się bezpiecznie i spokojnie w razie ewentualnego blackutu. Blackout może wystąpić z powodu przerw w dostawie prądu i gazu, ale także lokalnie m.in. ze względu na warunki pogodowe.

 

Dodatkowo martwią stale rosnące ceny energii zwiększające ryzyko wyłączeń prądu w Europie podczas tej zimy, zwłaszcza jeśli będzie ostra. Jeżeli dostaw gazu do Europy będzie za mało i trzeba będzie używać energii elektrycznej do ogrzewania, sytuacja może być podbramkowa i energii w niektórych miejscach może zabraknąć na wszystkie potrzeby. Polska obecnie ma nadwyżkę prądu, której nie jest w stanie "przepracować". Nie jest to jednak sytuacja idealna, ponieważ może doprowadzić do awarii sieci i lokalnych blackoutów.

 

Rosnące ceny energii - kominek zadba o bezpieczeństwo energetyczne. Dowiedz się więcej>>

 

Największym zagrożeniem związanym z brakiem prądu jest możliwość odcięcia ogrzewania. Warto szukać alternatywnych metod ogrzewania. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są kominki i piece opalane drewnem. To urządzenia, które oszczędzają energię i zabezpiecząją energetycznie dom na wypadek przerw w dostawie prądu i gazu. Dodatkowo palenie drewnem w kominkach i piecach nie zwiększa emisji CO2, bo drewno jest odnawialnym źródłem energii.

 

Bezpieczeństwo energetyczne to bardzo ważna kwestia, dlatego warto pomyśleć o niej już teraz zanim zaczną się prawdziwe mrozy. Dla wielu osób zaniepokojonych wzrostem cen energii lub wręcz jego brakiem idealnym rozwiązaniem, które pomoże obniżyć koszty i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne są niedoceniane kominki i piece.

 

Bezpiecznie i taniej z kominkiem - zabezpiecz się przed zimą. Dowiedz się więcej>>

 

Myśląc o kominku już na etapie budowy domu warto pomyśleć o kominie. Nawet, jeśli na razie nie planujemy kominka, później będziemy mieli łatwiej, gdy zdecydujemy się na jego budowę. W sytuacji, gdy budynek jest już gotowy a komina brak również mamy szansę na swoje palenisko, które zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne i pomoże obniżyć koszty ogrzewania. Z pomocą przychodzą tu producenci kominów systemowych, głównie stalowych, którzy mają w ofertach różne rozwiązania. I nawet zima nie stanowi przeszkody do montażu takiego systemu. 

 

 

 

Magdalena Balicka

 

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków'

 

 


 

 

 

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: