Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Zdaniem ministerstwa - zakazy powinny dotyczyć kominków nie spełniających norm emisji

Zielone ciepło

Zdaniem ministerstwa - zakazy powinny dotyczyć kominków nie spełniających norm emisji

05-07-2021
drukuj

Publikujemy stanowisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na pismo Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Kominki i Piece" w sprawie wprowadzanych zakazów palenia drewnem (również w nowoczesnych kominkach i piecach spełniających najwyższe normy emisyjne) przez lokalne samorządy. 

 

 

W piśmie Departament Klimatu i Środowiska w Ministersiwe Rolnictwa i Rozwoju Wsi czytamy:

W opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi formuła wprowadzanych zakazów powinna dotyczyć urządzeń, które nie spełniają obowiązujących norm emisyjnych. Uogólniona forma zakazu obejmująca wszystkie urządzenia wykorzystujące biopaliwa stałe nie jest właściwym rozwiązaniem i nie sprzyja innowacjom oraz postępowi technologicznemu, wręcz do niego zniechęca. Ponadto w ten sposób ogranicza się możliwości lokalnego zagospodarowania biomasy, w szczególności odpadowej, którą może w istotnym stopniu poprawić bezpieczeństwo energetyczne oraz przynieść oszczędności z tytułu zakupu kopalnych surowców energetycznych.

Z powyższych względów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi popiera stanowisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki i Piece” wyrażone w przekazywanym piśmie.

 

 

Oficjalne stanowisko OSKP w sprawie zakazów palenia drewnem, uchwał antysmogowych i POP-ów - przejdź do artykułu>>>

Ale o co chodzi ? Kolejna relacja z frontu walki z kominkami - przeczytaj>>>

 

Błędy w ankietach inwentaryzujących źródła ciepła w gminach >>> dowiedz się więcej

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Kominki i Piece" (OSKP)  jest dobrowolnym i samorządnym zrzeszeniem osób fizycznych, osób prawnych, przedsiębiorców i innych organizacji społecznych i gospodarczych zainteresowanych sprawami związanymi z branżą kominkową i zduńską. Jak zaznaczają w swoich pismach i wypowiedziach drewno to polskie, ekologiczne, odnawialne źródło energii, biopaliwo stałe i niekopalne w przeciwieństwie do węgla i gazu. Dlatego OSKP sprzeciwia się ograniczeniom używania drewna jako paliwa zwłaszcza w kominkach zgodnych z Ekoprojektem.

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: