Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Raport " Pellet drzewny w Polsce"

Zielone ciepło

Raport " Pellet drzewny w Polsce"

18-05-2021
drukuj

„Pellet drzewny w Polsce” to pierwsze opracowanie dotyczące pelletu drzewnego, które odnosi się do najważniejszych kwestii związanych ze spalaniem tego biopaliwa. Przedstawia też aktualną sytuację krajowego sektora pelletowego oraz rekomendacje dotyczące jego rozwoju. Celem niniejszego opracowania jest popularyzacja pelletu jako ekologicznego, odnawialnego paliwa, które powinno znaleźć znaczące miejsce w krajowym miksie energetycznym.  

 

Przedstawione w raporcie rekomendacje dotyczące krajowego sektora pelletowego to szereg przygotowanych przez ekspertów rozwiązań, których wdrożenie nie tylko wpisze się w systemową walkę z niską emisją, ale także pozytywnie wpłynie na konkurencyjność krajowych przedsiębiorstw i wzrost ich innowacyjności. Tak, innowacyjności, bo branża pelletu to także urządzenia do jego spalania, a te wyróżnia nowoczesna, praktycznie bezobsługowa technologia.

 

Raport jest efektem pracy naukowców i ekspertów zajmujących się tematem biomasy drzewnej, od lat publikujących artykuły naukowe i branżowe z tego obszaru oraz aktywnie działających w zakresie popularyzacji pelletu drzewnego w Polsce. Wśród tego grona znaleźli się: dr inż. Krystyna Kubica, dr hab. inż. Wojciech Cichy, Tomasz Nowak, Adam Sarnaszek, Agnieszka Kędziora-Urbanowicz. 

 

Jednym z patronów medialnych raportu jest magazyn "Świat Kominków". 

 

Cały raport można pobrać na stronie "Magazynu Biomasa" TUTAJ. 

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: