Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Nowe etykiety energetyczne

Zielone ciepło

Nowe etykiety energetyczne

29-03-2021
drukuj
„Od 1 marca 2021 r. wchodzą w życie przepisy rozporządzeń delegowanych wprowadzające nowe etykiety energetyczne. Dzięki wprowadzonym zmianom konsumenci otrzymają bardziej zrozumiałe i spójne informacje, które ułatwią im rozpoznanie najbardziej efektywnych energetycznie produktów” – poinformował podczas konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
 
Zgodnie z przeprowadzonym na zlecenie Komisji Europejskiej badaniem, 93% europejskich konsumentów rozpoznaje etykietę energetyczną, a 79% bierze ją pod uwagę, kupując nowe urządzenia elektryczne. Jednak dotychczas obowiązująca klasyfikacja efektywności energetycznej, nie jest dla konsumentów wystarczająco przejrzysta. Mając to na względzie w 2017 r. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie zmieniające system etykietowania energetycznego, polegający na powrocie do znanej i skutecznej skali „od A do G” i tym samym likwidację „plusów” czyli np. klas A+, A++ oraz A+++. Oznacza to, że urządzenia posiadające obecnie najwyższą klasę energetyczną będą klasyfikowane w grupie C lub D. Klasy A i B pozostaną puste, aby umożliwić producentom projektowanie bardziej efektywnych urządzeń.
 
Prostsze i spójne informacje na etykietach energetycznych, nie tylko ułatwią konsumentom wybór najbardziej efektywnych energetycznie produktów, ale i przyczynią się do wzrostu świadomości konsumenckiej - dodał.
 
Więcej TUTAJ. 
Źródło: gov.pl 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: