Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Rusza projekt "Prewencja antysmogowa w Tarnowie"

Zielone ciepło

Rusza projekt "Prewencja antysmogowa w Tarnowie"

24-03-2021
drukuj

Aby skutecznie promować postawy proekologiczne - najważniejsza jest współpraca. To założenie organizatorów wspólnej akcji - "Prewencji antysmogowej w Tarnowie". Funkcjonariusze Tarnowskiej Policji oraz członkowie Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy i Polskiego Forum Klimatycznego będą informować mieszkańców Tarnowa o tym, jak zadbać o wspólne dobro.

 

Problemowi niewłaściwego spalania w gospodarstwach domowych poświęcona była specjalna konferencja, w której wzięli udział prezes Polskiego Forum Klimatycznego Krzysztof Woźniak wspólnie z Wiesławem Zabawą – prezesem Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy oraz przedstawicielami tarnowskiej policji asp. sztab. Pawłem Klimkiem – oficerem prasowym i sierż. Norbertem Gostkiem – dzielnicowym Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

 

Przypomniano jak bezcenna jest wiedza na temat właściwego spalania w domowych paleniskach. Krzysztof Woźniak przedstawił źródła naukowe, które uczą właściwego przygotowania paleniska, a następnie spalania, tak aby nie dochodziło do niepotrzebnego zadymienia, które szkodzi środowisku. Podkreślił, że bardzo ważnym i istotnym jest włączenie się tarnowskiej policji, jako jednej z pierwszych w Polsce, w edukację mieszkańców. To na barkach policjantów-dzielnicowych spoczywa edukowanie, wszystkich tych, którzy na co dzień palą w piecach.
 
Policja będzie więc informować o sposobach prawidłowego spalania. Przekazywane informacje w formie ulotek trafiają do gospodarstw domowych. Mają na celu uświadamiania społeczeństwa o niebezpieczeństwach wynikających z nieprawidłowego palenia w piecach.
 
Działanie Forum Klimatycznego od dawna wspierane jest przez kominiarzy. Zarówno wizyty kominiarzy jak i funkcjonariuszy policji mogą zatem kończyć się rozmową, która w odpowiedni sposób wyedukuje i pozwoli uniknąć kar. Jak twierdzą organizatorzy - nieprawidłowe spalanie często wynika z braku wiedzy, a nie złych zamiarów tarnowian.
 
Zobacz więcej TUTAJ.

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: