Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Można używać kominki z Ekoprojektem w Poznaniu nawet w dni smogowe

Zielone ciepło

Można używać kominki z Ekoprojektem w Poznaniu nawet w dni smogowe

04-02-2021
drukuj

Ostatnimi czasy pojawiało się wiele nieścisłości odnośnie palenia w kominkach w dni smogowe w Poznaniu, dlatego redakcja magazynu "Świat Kominków" wystosowała oficjalne zapytanie w tej sprawie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Zgodnie z ich odpowiedzią palenie w kominkach i piecach spełniających wymagania Ekoprojektu możliwe jest nawet w dni smogowe. 

 

Jak napisał Rzecznik Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu: "Zgodnie z § 4 uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nr XXXIX/942/17 z dnia 18.12.2017 r. w sprawie wprowadzenia, na obszarze Miasta Poznania, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwała antysmogowa), w instalacjach (np. kominkach) niespełniających wymagań ww. uchwały– zakazuje się – stosowania paliw stałych w dniach następnych po dniu, w którym stwierdzono przekroczenie normy dobowej PM10 i prognozuje się utrzymanie stężeń przekraczających normę dobową dla pyłu PM10. Zapis ten dotyczy wyłącznie obiektów wyposażonych równocześnie w inne systemy ogrzewania nieoparte o bezpośrednie spalanie paliw stałych (sieć ciepłownicza, gazowa, ogrzewanie elektryczne, olejowe, pompa ciepła, itd.) lub instalacje spełniające wymagania uchwały. Przez prognozę należy rozumieć najbardziej aktualną „Ekoprognozę” dla miasta Poznania, zamieszczaną w aplikacji „Atmosfera dla Poznania. W związku z powyższym w „dni smogowe” nie wolno stosować kominków nie spełniających wymagań uchwały antysmogowej dla miasta Poznania, jeżeli w obiekcie znajduje się inna instalacja spełniająca te wymagania lub jest zasilana paliwem innym niż stałe lub istnieje system ogrzewania oparty na sieci ciepłowniczej". 
 
Codzienną prognozę dla Poznania sprawdzisz TUTAJ. 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: