Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Brak prądu i Smok Wawelski nie zieje ogniem - ratunkiem kominek

Zielone ciepło

Brak prądu i Smok Wawelski nie zieje ogniem - ratunkiem kominek

08-01-2021
drukuj

Hoxter

Ostatnio w Internecie pojawiła się informacja, że Wawelski Smok przestał zionąć ogniem. Wszystko przez brak prądu spowodowany remontem co powoduje, że instalacja gazowa odpowiadająca za zianie smoka nie działa. Nie zawsze jednak brak prądu będzie pozbawiał "ognia" atrakcję turystyczną. W przypadku domów brak prądu może oznaczać nie tylko wieczór przy świecach, ale i w związku z niedziałającym choćby piecem gazowym marznące nie tylko stopy... Zaradzi temu obecność piecyka lub kominka na drewno. 

 

Zabezpieczenie energetyczne domu w instalację grzewczą niewymagającą prądu jest niezwykle ważne. Kominek lub piecyk opalany drewnem doskonale spełnia tą rolę wprowadzając też do wnętrza niepowtarzalny klimat.

 

Co więcej będzie on nie tylko zabezpieczeniem w razie braku prądu, ale również doskonałym urządzeniem do dogrzania w wilgotne i chłodne nawet letnie wieczory, a z pewnością wiosenne kiedy już systemowe ogrzewanie zostało wyłączone, albo wczesną jesienią kiedy jeszcze nie zostało uruchomione, a dla pojedynczego chłodniejszego wieczoru nie ma sensu tego robić. 

 

Zatem kominek na drewno jest nie tylko ozdobą salonu na której np. mozna się "wyżyć" artystycznie, czy też źródłem relaksu i terapeutycznej mocy kontaktu z żywym ogniem, ale także urządzeniem niezbędnym jeśli chodzi o zabezpieczenie energetyczne domów. Do tego to urządzenie opalane drewnem, czyli paliwem odnawialnym o zerowej emisji CO2, czyli neutralnym klimatycznie. A neutralność klimatyczna jest jednym z punktów unijnego Zielonego Ładu. Więcej na ten temat znajdziecie w wywiadzie z prof. Robertem Kubicą tutaj

 

Pamietajcie też żeby wybierając kominek kupować produkty spełniające najwyższe wymagania ekologiczne, czyli spełniające Ekoprojekt. Znajdziesz je np. tutaj.

 

  

 

Aldona Mazurkiewicz

z-ca redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków"

prowadząca portal kominki.org

                                    

 

 

 

 

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: