Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Drewno - klucz do zrównoważonego rozwoju

Zielone ciepło

Drewno - klucz do zrównoważonego rozwojumateriał video

07-12-2020
drukuj

Zrównoważona gospodarka leśna jest dobra dla nas wszystkich, dostarcza wartościowego materiału stosowanego w budownictwie i meblarstwie, jest źródłem wartościowego opału i służy środowisku naturalnemu.

Czy wiesz, że 1 hektar lasu dostarcza 9m3 drewna co roku, w tym czasie filtrując powietrze i produkując tlen w ilości wystarczającej dla 35 osób każdego dnia!

Czy wiesz, że nowoczesny drewniany dom, wyposażony w drewniane meble może być ogrzewany przez 70 lat tylko i wyłącznie drewnem, które stanowiło produkty uboczne w procesach produkcji elementów tego właśnie domu! Co więcej, taki dom, w okresie swojej żywotności, zatrzymuje z atmosfery więcej niż 140 ton CO2 . To równowartość około 50 lat jazdy samochodem. Przy okazji, na końcu swojego cyklu życia, produkty z drewna nadal mogą zostać użyte jako energia cieplna. To i wiele więcej o zrównoważonym rozwoju znajdziecie w filmie opracowanym przez Austriackie Stowarzyszenie Biomasy, przy wsparciu rządu federalnego Austrii, władz lokalnych i Unii Europejskiej. Film udostępniony w ramach kampanii Drewno - Pozytywna Energia .

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: