Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   DREWNO – dla lepszej jakości powietrza, przeciwko kryzysowi klimatycznemu

Zielone ciepło

DREWNO – dla lepszej jakości powietrza, przeciwko kryzysowi klimatycznemu

02-11-2020
drukuj

Drewno to odnawialne paliwo, które możemy produkować sami, bez uzależnienia od zewnętrznych dostawców. Bez troski o kończące się złoża pali kopalnych jak węgiel czy gaz. Ponadto drzewa podczas swojego cyklu życia i spalenia są neutralne pod względem emisyjności CO2. A właśnie neutralność klimatyczna jest głównym celem środowskowej strategii Unii Europejskiej Green Deal.

Zobaczcie materiał filmowy wyjaśniający w jaki sposób wykorzystanie drewna do ogrzewania korzystnie wpływa na klimat i gospodarkę. Film w polskiej wersji językowej powstał dzięki uprzejmości austriackiej Kampanii Warme aus Holtz.

 

Zalety drewna:

  • Drewno to najstarsze i najbardziej ekologiczne paliwo świata. To odnawialna energia, nad której produkcją mamy pełną kontrolę.
  • Drewno jest neutralne pod względem CO2 co oznacza iż w procesie spalania (czy gnicia w lesie) powstaje tyle samo dwutlenku węgla ile drewno wchłonęło z powietrza rosnąc w lesie. Spalanie drewna nie powoduje efektu cieplarnianego i nie ma wpływu na zmiany klimatyczne – to olbrzymia zaleta biomasy drzewnej.
  • To „energia, która rośnie w pobliżu” jak ładnie mawiają Austriacy. Dlatego właśnie jest niezmiennie najtańsza i nie obciąża środowiska z tytułu dalekiego transportu jak paliwa importowane.
  • Drewno nie wymaga wielkich nakładów na jego pozyskanie – nie trzeba budować rafinerii czy zjeżdżać po nie pod ziemię, produkcja drewna daje lokalne miejsca pracy.

 

Źródło: Drewno pozytywna energia : https://ogrzewamydrewnem.wordpress.com/

 

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: