Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Co czwarty dom na amerykańskiej wsi ogrzewany drewnem

Zielone ciepło

Co czwarty dom na amerykańskiej wsi ogrzewany drewnemUrząd Informacji Energetycznej USA

09-10-2020
drukuj

Według EIA (Urząd Informacji Energetycznej USA)  roku 2015   25 %  czyli co czwarty dom na amerykańskiej wsi  używał drewna do podstawowego lub dodatkowego  ogrzewania w porównaniu z 6% domów miejskich.

W  Nowej Anglii drewno jest najpopularniejsze i ogrzewa 21 % domów.

 

Urząd Informacji Energetycznej USA przewiduje, że tej zimy zużycie energii do celów grzewczych w domach mieszkalnych  będzie większe w porównaniu z poprzednią zimą. Więcej ludzi pracuje  w domach i uczy się zdalnie  i to z pewnością będzie oznaczało  oczekiwanie na bardziej komfortowe  warunki. Do tego według prognoz meteorologicznych  NOAA   ta zima ma być chłodniejsza. EIA określa zimę jako okres  od października do marca a prognozy cenowe są orientacyjne, bazują na  danych statystycznych  ale mogą się różnić w zależności od miejsca i dostawcy .Jednak w tym sezonie uwzględniono również zwiększone zużycie energii w związku ze zmianą zwyczajów na skutek COVID 19.

 

DREWNO

Ocenia się, że prawie 1,8 miliona amerykańskich domów ( 1,4%)  korzysta z drewna lub peletu jako podstawowego żródła  ciepła w domach mieszkalnych. Kolejne 10,3 miliona ( 8%)   używa drewna do dogrzewania. Czyni to drewno  drugim po elektryczności żródłem dodatkowego ogrzewania. Ze względu na poważne różnice w cenie paliw nie podano tutaj szacunkowych kosztów ogrzewania.

 

GAZ ZIEMNY

Prawie połowa , 50%  amerykańskich domów jest ogrzewana głównie gazem ziemnym.

Według EIA  koszt ogrzewania gazem  przeciętnego domu  w seoznie 2020/2021 wyniesie  $ 572.

 

OLEJ OPAŁOWY

4%  amerykańskich domów jest ogrzewanych olejem opałowym a przeciętny koszt ogrzewania wyniesie $1.221.Jednak  np. na Północnym Wschodzie  olejem  ogrzewanych jest  19% domów (spadek z  24%   siedem lat temu, rośnie liczba domów na Północnym Wschodzie  przechodzacych  na gaz ziemny lub elektryczność.

 

PRĄD ELEKTRYCZNY

 

Niemal wszystkie domy w USA a jakiś sposób korzystają z prądu elektrycznego  a 40%  domów w USA jest ogrzewana głownie prądem i koszt takiego ogrzewania wyniesie w sezonie 2020/2021 - $ 1.209. Prawie 2/3 domów na Południu ogrzewanych jest prądem, w porównaniu do 17% na Północnym  Wschodzie.

 

GAZ LPG

Niecałe 5 % domów w USA wykorzystuje gaz LPG  jako główne ogrzewania,w większości na Środkowym Zachodzie i Północnym Wschodzie.  Koszt ogrzewania gazem LPG w sezonie 2020/2021 oceniany jest na $1.632 i będzie to o 14% drożej niż rok temu.

 

Krótkoterminowa prognoza  na sezon zimowy 2020/2021wUSA, pażdziernik  2020

U.S.  ENERGY INFORMATION ADMINISTRATION

( Urząd Informacji Energetycznej USA)

data  wydania: 6 październik 2020

Zródło:www.eia.gov/outlooks

 

Przygotował Witold Hawajski

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: