Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Pierwszy sukces w walce z przekłamaniami na temat drewna i kominków

Zielone ciepło

Pierwszy sukces w walce z przekłamaniami na temat drewna i kominkówwyjaśnienia Polskiego Alarmu Smogowego

24-09-2020
drukuj

Na stronach Polskiego Alarmu Smogowego ukazała się informacja - wyjaśnienie na temat zastosowanej przez nich manipulacji przy prezentowaniu wielkości emisji z kominków opalanych drewnem.

 

To pierwszy malutki sukces, ale jednocześnie informujemy, że nie kupujemy tej nieudolnej próby rozmydlenia tematu nierzetelności PAS i nie wierzymy w ich szczere intencje. Prezentowane w oświadczeniu dane świadczą, że PAS i KAS nie jest żadnym specjalistą w dziedzinie kominków i nie powinien się w tym temacie wypowiadać. Nie odmawiamy różnym aktwywistom prawa walki o czyste powietrze, co więcej je wspieramy. Branża kominkowa od pond 10 lat wprowadza ekologiczne rozwiązania powodujące, że zdecydowana większość kominków wyprzedza mającą wejść w 2022 roku dyrektywę UE EKOPROJEKT. Polscy producenci od dawna normy umieszczone w Ekoprojekcie spełnia, a nawet je wyprzedza. Nie jest to wiedzą tajemną i każdy może to sprawdzić na wiele sposobów. Nic nie usprawiedliwia niewiedzy a trwanie w niej może świadczyć o złych intencjach. Świadome czy nieświadome wprowadzanie w błąd użytkowników kominków, władz samorzadowych czy rządowych postrzegamy jako nieuprawnione i krzywdzące branżę, która w całej Europie uważana jest za branżę przyszłości. Pojawia się więc pytanie w czyim interesie fałszywe informacjie są powielane.

 

Informację Polskiego Alarmu Smogowego znajdziesz tutaj.

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: