Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Złomowanie i edukacja - włoski plan wprowadzenia do domów nowoczesnych piecyków

Zielone ciepło

Złomowanie i edukacja - włoski plan wprowadzenia do domów nowoczesnych piecykówmateriał prasowy Progetto Fuoco

18-09-2020
drukuj

Główną przeszkodą w rozpowszechnieniu ogrzewania na biomasę jest wysoka emisja cząstek stałych. Jednak ten problem można rozwiązać za pomocą nowoczesnych technologii,   nowa generacja piecyków peletowych emituje poniżej 10 mg/m3.

Właśnie dlatego, AIEL (Associazione Italiana EnergieAgroforestali), włoskie stowarzyszenie bioenergii uruchamia narodowy plan ROTTAMARE  ED EDUCARE  (złomowanie i edukacja) zachęcający do złomowania przestarzałych domowych urządzeń grzewczych i zastępowania ich urządzeniami najnowszej generacji.

Według danych statystycznych AIEL, 70% urządzeń grzewczych we włoskich domach ma ponad 10 lat i od 6,3 milionów z  nich pochodzi 80%  pyłów PM emitowanych  przez domowe urządzenia grzewcze.

Nie wystarczy jedynie złomować i wymieniać  ale należy również EDUKOWAĆ aby prawidłowo  eksploatować i serwisować paleniska, regularnie czyścić komin czyli  robić  to wszystko co nie zawsze jest  robione przez tych którzy mają piec lub kominek a co również pozwoli na poważne obniżenie emisji.

„Celem naszego projektu jest wymiana co najmniej 3,5 miliona palenisk w ciągu 10 lat i poprawa jakości powietrza w najbardziej newralgicznych obszarach. To wielki projekt do wzrostu  wykorzystania odnawialnych źródeł energii  i wniesienia  znaczącego wkładu do ważnego celu jakim jest transformacja energetyczna”, stwierdził  Marino Berton, prezes AIEL.

 

materiały prasowe PROGETTO FUOCO, 17.09.2020

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: