Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Zielone ciepło  >   Protest przeciw POP dla Malopolski

Zielone ciepło

Protest przeciw POP dla Malopolski

31-08-2020
drukuj

31 sierpnia w godzinach 10-12:00 pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego odbył się protest przeciw Programowi Ochrony Powietrza dla Małopolski. W czasie protestu odbywało się pierwsze czytanie nowego POP dla Małopolski. Manifestację zorganizowali rolnicy z Małopolski. Uczestniczyli w niej również zduni, kominiarze, producenci kominków, osoby prywatne i ekolodzy.  

 

Według ekologów z Polskiego Forum Klimatycznego obecny projekt POP jest dokumentem marketingowym a nie ekologicznym. Służy do promowania i sprzedaży określonych urządzeń jednocześnie eliminując pozyskiwanie energii z lokalnych Odnawialnych Źródeł Energii jakimi są np. pelet czy drewno kawałkowane. Projekt nakłada na samorządy wiele działań bardziej marketingowych niż ekologicznych obarczając je jednocześnie finansowaniem tych pomysłów. Projekt zawiera wiele wad, które go dyskwalifikują. W zakresie OZE opiera się na nieprawdziwych danych, które zupełnie wypaczają rzeczywistość. Protestujący chcą wyeliminowania kardynalnych wad z tego POP. Polskie Forum Klimatyczne chce tak zmienić program, żeby z handlowego stał się ekologicznym - żeby uwzględniał lokalne OZE i żeby nie naruszał zasady zrównoważonego rozwoju.

 

Odbyła się też kontrmanifestacja – kilka osób z alarmów smogowych broniło obecnego POP twierdząc, że uratuje on około 1500 osób rocznie. Według PFK, jeśli to jest prawda, to postulaty usunięcia wad z POP pozwolą uratować co najmniej 3000 osób rocznie. 

 

Krzysztof Woźniak, Polskie Forum Klimatyczne

 

Portal zielonecieplo.pl to think-tank zajmujący się tematyką energii i ekologii, opisujący dokładnie ich powiązanie. Na portalu prezentowane są artykuły opisujące głównie zagadnienia Odnawialnych Źródeł Energii, ze szczególnym uwzględnieniem drewna. 

Autorami na portalu są specjaliści polskich i europejskich instytucji pozarządowych, rządowych i naukowych z zakresu ekologii i transformacji energetycznej. 

Celem think-tanku „Zielone Ciepło” jest działanie w interesie bezpieczeństwa energetycznego Polaków z poszanowaniem nauki i zasad zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej na www.zielonecieplo.pl

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: