Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Wybieram kuchnie  >   Staropolska inspiracja

Wybieram kuchnie

Staropolska inspiracjaCeramisArt Paweł Narowski

02-07-2020
drukuj

Nieduży drewniany dom a w nim również nieduża kuchnia kaflowa, ale z dużą „mocą”. Zgodnie z życzeniem inwestorów kuchnia miała spełniać dwie funkcje: poza typową dla kuchni możliwością gotowania na żeliwnej płycie – więcej osprzętu nie znalazło się w tym projekcie – kuchnia miała być wyposażona w palenisko z wymiennikiem wodnym. Celem było ogrzewanie drewnianego domu przy pomocy tej kuchni oraz grzanie ciepłej wody użytkowej, czyli tej używanej w kuchni czy łazience. Woda podgrzewana przez wymiennik wodny jest wykorzystywana w systemie centralnego ogrzewania i dzięki niej grzejniki są ciepłe. Stąd ta „moc” o której wspomniałem na początku, bo ta niewielka kuchnia bez problemu ogrzewa drewniany, tradycyjny dom.

Równie istotna co wnętrze jest estetyka tego projektu dostosowana do charakteru wnętrza. Szlachetny wygląd tej kuchni nadają kafle ramkowe pochodzące z Kaflarnii Kafel-Kar, a dość wysoką i wąską bryłę urozmaicają ozdobne haczyki i kaflowa półka. Szczególne miejsce na kuchni zajmuje pamiątkowy talerz z wytwórni Vileroy&Bosch z napisem „Vivat Król Polski z Narodem”, który jeszcze uwypukla staropolski charakter zarówno tego projektu kuchni jak i wnętrza. Biała kuchnia kaflowa wygląda jakby stała w tym miejscu od lat, jednak mimo tradycyjnej fasady w środku jest nowoczesnym urządzeniem, które zapewnia tak istotne dla inwestorów ogrzewanie drewnianego domu.

 

Każdy projekt kuchni, pieca czy kominka przygotowany przeze mnie to oddzielna opowieść. Mini podróż w której na etapie projektowym poznaję potrzeby, gusta i oczekiwania inwestorów, by potem jak najlepiej im sprostać. Każde zrealizowane urządzenie daje mi nową energię i motywuje do dalszej pracy i rozwoju.

Pozdrawiam

Paweł Narowski

 

    

 

  

 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: