Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Świat Kominków - nowy numer  >   Świat Kominków nr 4/2021 -2022

Świat Kominków - nowy numer

Świat Kominków nr 4/2021 -2022nowość

28-12-2021
drukuj
INSPIRACJE 
 
Jak zaaranżować narożny kominek?
 
Jest kominkowym formatem numer jeden, najchętniej wybieranym przez Polaków. Dlaczego narożne paleniska zyskały taką popularność? Przede wszystkim to format pozwalający na ciekawszą ekspozycję ognia niż w palenisku z płaskim przeszkleniem. Do tego format dobrze dopasowujący się do współczesnej architektury wnętrz typu open space. Co więcej, dostępny – u większości producentów w szerokim spektrum cenowym. Narożne paleniska są hitem, jednak samo zabudowanie paleniska w ścianie to dziś zbyt mało, aby zrobić wrażenie. To oczywiście, poprawne i najprostsze rozwiązanie, ale możliwości i pomysłów, jak zindywidualizować narożne palenisko jest znacznie więcej. 
 
Aldona Mazurkiewicz 
 
 
 
Ponadczasowe klasyki  
 
Warto postawić na ponadczasowe klasyki, a nie tylko subiektywne i przemijające mody. Warto dostrzegać klasykę w całości, ale też poszczególnych elementach i detalach jak faktury, zdobienia czy materiały wykorzystane do budowy kominka czy pieca, bo to właśnie one tworzą całość. Warto postawić na klasykę i elegancję, bo nie jest to moda, a nieprzemijająca wartość estetyczna. Warto pamiętać, że symetryczny, proporcjonalny i klasyczny kominek portalowy czy piec kaflowy to gwarancja estetycznej i wyrafinowanej kominkowej kompozycji tworzącej spójną, jednolitą i harmonijną całość.  
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
 
Wizjoner ognia Dominique Imbert (1940-2021)
 
Każdy, kto interesuje się kominkami, a już tym bardziej ktoś związany z branżą, musiał zwrócić uwagę na paleniska FOCUS. Śmiałe w formie, głównie stalowe kominki od ponad 50 lat pokazywały, że ogień w domu może dawać nie tylko fizyczne ciepło, ale też dostarczać wyjątkowych wrażeń estetycznych. Na początku września zmarł Dominique Imberta, twórca marki FOCUS i wielu wspaniałych kominków. Każdy model paleniska Focus i każde, nawet przelotne spotkanie z Imbertem zawsze pozostawało w mojej pamięci. A trzeba wiedzieć, że skromność tego geniusza ognia była równie wielka, jak jego kominki.  
 
Witold Hawajski
 
Modne spieki czy tradycyjny kamień?
 
Spieki kwarcowe to innowacyjne dzieło mocno promowanych i wspieranych przez dzisiejszy świat nauk: technologii oraz ekologii. Powstaje więc pytanie: czy można porównać spieki kwarcowe z niepowtarzalną płytą kamienną, czy raczej traktować je jako zupełnie inny materiał? Zarówno spieki kwarcowe jak i kamień naturalny znajdą swoich zwolenników. Bez wątpienia spieki kwarcowe zagościły na dobre w dekorowaniu wnętrz i wdarły się też w sferę kominków co widać przeglądając kominkowe realizacje. Na spieki warto zwrócić uwagę, gdyż są jednym z szybciej rozwijających się materiałów okładzinowych. Dołączając do kamienia naturalnego chyba na dłużej…
 
Magdalena Rocławska-Harań
 
Kominkowa wolność 
 
Wybór zawsze daje nam wolność, a nowoczesność i nowe technologie przez dostępność różnych rozwiązań ten wybór z pewnością nam ułatwiają. W kominkowym świecie także mamy wiele możliwości i warto z nich korzystać. Współczesne kominki na prąd czy bioetanol to urządzenia, które zapewniają wygodę, łatwość obsługi i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Z roku na rok zdobywają swoich zwolenników, którzy doceniają ich walory i systematycznie unowocześnianą technologię. Zaś niechętnych i nieprzekonanych do tego typu urządzeń przekona – myślę – fakt, że dają wolność i możliwość posiadania kominka tam, gdzie wcześniej wydawało się to niemożliwe. 
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
Walory kuchni kaflowej
 
Kuchnia kaflowa, towarzysząca ludziom w ich domostwach od kilku wieków, przetrwała kolejne burzliwe okresy rozwoju postępu technicznego, wychodząc z nich zwycięsko. Również skutecznie wpisuje się w dzisiejsze czasy, których cechą charakterystyczną jest wielofunkcyjność. Atrakcyjna wizualnie, swojska, ale zarazem nowoczesna. Kuchnia kaflowa łączy to co najlepsze : współczesny choć inspirowany historią design, naturalny smak potraw i niepowtarzalną atmosferę chwil spędzonych w jej otoczeniu. Walory tradycyjnej kuchni kaflowej i dobrodziejstwa, jakie płyną z tytułu jej posiadania w swoim domu, niezależnie czy ma on formę rezydencji, willi czy chaty są niewątpliwie niezaprzeczalne. 
 
Zygmunt Kulig
 
 
Płomień Roku 2022 - nominacje   
 
Po raz siedemnasty redakcja magazynu Świat Kominków przyzna w przyszłym roku nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, wydarzeń i realizacji w branży kominkowej za rok 2021. Przedstawiamy nominowanych do nagrody w każdej z siedmiu kategorii. 
 
Redakcja "Świat Kominków"
 
 
TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO
 
Przygotuj się na kominek gazowych
 
Kominki gazowe to urządzenia łatwe i przyjazne w obsłudze, jednak ich instalacja w domu wymaga przygotowania. Co powinieneś wiedzieć przed budową kominka gazowego w istniejącym domu, a jak się przygotować do takiego rodzaju kominka w domu nowo budowanym? Podpowiadamy. Decydując się na kominek gazowy, trzeba pamiętać, że jego lokalizacja musi być uwzględniona w projekcie instalacji gazowej dla danego lokalu, a podłączenia powinna dokonać osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. 
 
Maciej Kąkolewski
 
 
Wielkie możliwości małych piecyków
 
Piece kominkowe, wolno stojące paleniska na drewno, wykonane z żeliwa lub stali są od lat obecne  w europejskich domach. Od lat? Od wieków! Piecyki z pewnością  nowością nie są  natomiast pewne rozwiązania techniczne czy estetyczne faktycznie pojawiały się znacznie później. Choć może nie wszyscy znają możliwości jakie dają niepozorne piecyki … jest ich bardzo wiele. Obecnie powstają nawet hybrydy czyli połączenia walorów piecyka typu „koza” z możliwościami kotła centralnego ogrzewania. Poznaj zatem wielkie możliwości małych piecyków z płaszczem wodnym zarówno na drewno jak i pellet. 
 
Witold Hawajski 
 
Przeglądaj numer online:
 
 
 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: