Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Świat Kominków - nowy numer  >   Kuchenka na drewno – budować czy kupić?

Świat Kominków - nowy numer

Kuchenka na drewno – budować czy kupić?nowość

08-06-2021
drukuj

Gotowanie i eksperymentowanie w kuchni jest obecnie niezwykle modne. Chętnie podpatrujemy w różnych programach kulinarnych, blogach internetowych czy na kanałach na platformie YouTube coraz to nowe przepisy i próbujemy ich u siebie w kuchni. Zwłaszcza w czasie pandemii, gdy większość restauracji była zamknięta, wiele osób otworzyło się na świat kulinarnych doznań i przekonało się, że w domowych warunkach można upiec pizzę, kebab, a nawet przygotować dania kuchni azjatyckiej, jak ramen czy sushi. Oczywiście gotowanie nie byłoby możliwe bez urządzenia, jakim jest kuchenka. Jednak tak jak w przypadku kominków, piecyków czy grilli, tutaj także do wyboru mamy różne rozwiązania. Wraz z rosnącą popularnością na gotowanie, otworzenie się kuchni na salon i wzrost poziomu życia, Polacy inwestują coraz większe pieniądze właśnie w kuchnie. Tylko od zasobności portfela i indywidualnych upodobań zależy, jakie urządzenie powinniśmy wybrać do swojego kuchennego królestwa. Oferta urządzeń jest szeroka, jednak decyzja, jaką należy podjąć na samym początku, dotyczy tego, czy swoją wymarzoną kuchenkę chcemy zbudować, czy kupić?

 

Zdjęcia od góry: Brunner, Edilkamin, Palazzetti, Kaufmann Keramik  

 

Zostań na tarasie i w ogrodzie. Dowiedz się więcej>>

 

Kupujemy kuchenkę na drewno

 

W Polsce wśród kuchni gotowych niewątpliwie dominują kuchenki gazowe i elektryczne, które są najbardziej popularnym rozwiązaniem. Jednak wraz z modą na gotowanie i chęcią posiadania czegoś unikalnego coraz więcej osób decyduje się na urządzenia kuchenne na drewno jako dodatkowy domowy osprzęt. Przygotowane na drewnie potrawy mają zupełnie inny aromat i smak, jednak pamiętajmy, że specyfika gotowania jest w tym przypadku inna i wymaga specjalnych umiejętności. Kuchnie opalane drewnem to rozwiązanie dla osób, które lubią gotować i robią to często. Oferta urządzeń gotowych opalanych drewnem jest dość szeroka i wybierać możemy tu zarówno spośród wolno stojących, prostych i niewielkich rozmiarów urządzeń, po te bardziej rozbudowane. Dostępne są także rozwiązania gotowe do indywidualnego zabudowania.

 

Grill na wiosnę. Dowiedz się więcej>>

 

Kuchnie gotowe to zazwyczaj zgrabne, niewielkie urządzenia, atrakcyjne wzorniczo, które łatwo można wkomponować w aranżację i styl kuchni, zarówno ten nowoczesny, jak i bardziej rustykalny. Oprócz kuchni opalanych drewnem w ofercie producentów znajdziemy też kuchnie na pellet, które zapewniają stabilną temperaturę oraz wielogodzinne, w pełni automatyczne użytkowanie bez konieczności uzupełniania paliwa. Do marek, które specjalizują się w kuchenkach wysokiej klasy, można zaliczyć głównie włoskie i austriackie firmy, takie jak: Gast, J. Corradi, Lohberger, Rizzoli, Pertinger, De Manincor czy Greithwald. To są doskonałej jakości propozycje z najwyższej półki, niestety drogie albo bardzo drogie. Oprócz specjalistów zajmujących się wyłącznie kuchniami, atrakcyjne produkty kuchenne znajdziemy też w ofercie firm: Palazzetti, Edilkamin, La Nordica, Cadel, Ravelli, Thorma, Thermorossi, Klover czy Wamsler. I tutaj bez problemu możemy już poszukać modeli przystępnych finansowo.

 

Artykuł w całości przeczytasz przechodząc do magazynu w wersji elektronicznej. Kliknij TUTAJ!

 

 

 

Magdalena Balicka

 

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuchnia na drewno z piekarnikiem

Wolnostojąca kuchnia na drewno La...

Kuchnia kaflowa, białe kafle, kuchnia na drewno

Kaflowa kuchnia Ceramisart

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: