Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Świat Kominków - nowy numer  >   Świat Kominków nr 2/2021

Świat Kominków - nowy numer

Świat Kominków nr 2/2021nowość

08-06-2021
drukuj

 

 

 

INSPIRACJE 

 

 

Ogień w trójwymiarze

 

Na kominek decydujemy się najczęściej dla przyjemności. Przyjemności obcowania z ogniem. Dlaczego by zatem nie postawić na jeden, dwa, trzy... wizje ognia w jednym kominku. Paleniska trójstronnie przeszklone pokazują zdecydowanie więcej ognia. Niezależnie od tego czy mowa o niewielkim piecyku na drewno, czy panoramicznym palenisku gazowym, czy też uzbrojonym w oszklenie do zadań specjalnych palenisku piecowym. Na dobre najpopularniejszy w Europie format rozgościł się w ofercie wielu dostępnych na naszym rynku producentów, zarówno zagranicznych jak i polskich.
 
Aldona Mazurkiewicz 
 
 
Małe jest piękne 
 
Kominki w zbudowanych z rozsądku małych domach też są rozsądne. Królują tam proste bryły i narożne paleniska, coraz częściej w wersji „płytkiej”. Takie paleniska ma dzisiaj w ofercie niemal każdy producent, a wykonawcy już też doskonale opanowali tą formę kominka. Piec kaflowy, jeśli już trafia do takich domów zwykle nawiązuje do czegoś co wydaje się być  „tradycyjne”, a piecyk kominkowy trafia tutaj rzadko, chociaż powinien. Można zdecydować się na zbliżone wymiarowo piecyki, a modeli oszczędzających powierzchnię, smukłych z niewielkimi paleniskami nie brakuje.
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
Zoom na biokominek 
 
Obecnie biokominki to rozwiązania coraz doskonalsze, ciekawe pod względem dizajnu i coraz bardziej popularne. A co najważniejsze szansa na prawdziwy ogień dla osób, u których z różnych przyczyn technicznych czy prawnych tradycyjny kominek opalany drewnem jest poza zasięgiem, tak jak np. w Krakowie. Biokominki nie wymagają posiadania komina, a w efekcie ich spalania wytwarza się jedynie dwutlenek węgla i para wodna, dlatego paleniska opalane bioetanolem mogą zagościć w każdej lokalizacji i przestrzeni w Polsce. 
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
Ogniska, grille … 
 
Ogień w ogrodzie to dla wielu osób must have, jednak dostępność wielu możliwości może przyprawiać o zawrót głowy. W ofertach firm dostępne są przeróżne grille, ogniska, ogrzewacze czy paleniska ogrodowe. Sposobów na ogień w ogrodzie jest wiele i tylko od nas zależy w jakiej on będzie postaci. Obecnie coraz chętniej inwestujemy i dbamy nie tylko o domy, ale także ich otoczenie. A dostępność i różnorodność urządzeń pozwala na cieszenie się już nie z jednego, a z wielu postaci ognia w ogrodzie. I z tego warto korzystać!   
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
 
Kuchenka na drewno. Budować czy kupić?
 
Gotowanie i eksperymentowanie w kuchni jest obecnie niezwykle modne, a współczesne urządzenia kulinarne na drewno pozwalają nam gotować w smaczny, ciekawy i niebanalny sposób. Gotowanie na drewnie jest z pewnością nie tylko modne, ale też zdrowe. Przygotowywane na nim posiłki posiadają niezwykłe walory, dlatego warto postawić na kuchnie na drewno w swoim domu. A w zależności od potrzeb i funduszy – wybierać te gotowe, kupione u producenta czy też indywidualnie zbudowane przez zduna.   
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
Płomień Roku 2020 
 
Od szesnastu lat magazyn Świat Kominków przyznaje nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, realizacji i wydarzeń w danym roku z branży kominkowej. Prezentujemy zdobywców nagrody za rok 2020 w siedmiu kategoriach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doceńmy piecyki na pellety 
 
Popularności nie tylko takiej jak we Włoszech ale nawet takiej sobie pellety w Polsce nie zdobyły. Zaledwie kilka firm konsekwentnie promuje piecyki, oferuje sensowną ich ofertę i serwis. Wiele firm wprawdzie piecyki ma w ofercie ale podchodzi do tego segmentu bardzo ostrożnie. Jesteśmy dość ważnym w Europie producentem granulatu  drzewnego, wybór produktów, w tym made in Poland jest dostateczny, przyłączenie piecyka nie wymaga np. sieci gazowej, a odprowadzenie spalin zwykle powiązane współosiowo z dostarczaniem powietrza do spalania ma niewielkie przekroje, pellet to paliwo odnawiane, ekologiczne  a więc…
 
Witold Hawajski
 
 
 
Kominki elektryczne – iluzjoniści ognia 
 
Kominek na prąd do niedawna jeszcze postrzegany jako zabawka i obecny w ofercie niewielu producentów głównie urządzeń elektrycznych obecnie stał się prężnie rozwijaną gałęzią kominkowego rynku. Po pierwsze taka wersja kominkowego ognia może trafić wszędzie niezależnie czy mowa o domu na przedmieściach czy o mieszkaniu na dziesiątym piętrze wieżowca – wystarczy przecież dostęp do elektrycznej sieci. Po drugie technicznie są to coraz bardziej ciekawe rozwiązania, z wieloma funkcjami i coraz bardziej atrakcyjną wizją ognia. 
 
Aldona Mazurkiewicz 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przeglądaj magazyn "Świat Kominków " - kliknij tutaj.

   

                        

   
              
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: