Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Świat Kominków - nowy numer

Świat Kominków - nowy numer

Mody, trendy i tendencje zmieniają się z roku na rok zarówno w dizajnie, jak i w technologiach. Co sezon powstają nowe kolekcje ubrań, modele samochodów, gadżetów elektronicznych czy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w budownictwie oraz branży kominkowej. Zmieniają się także trendy w ceramice. Na przestrzeni lat kafle zmieniały się i dostosowywały do obowiązujących trendów w architekturze i wystroju wnętrz. Popularne stawały się coraz to nowsze faktury, barwy czy rozmiary kafli.
Gorące nowości – wkłady kominkowe i piecowe
Świat Kominków poleca
25-02-2021
Domy są coraz mniejsze i coraz lepiej izolowane, dlatego z ofert znikają obecnie paleniska o bardzo szerokich fasadach. Kolejna tendencja to wzrost liczby producentów klasy „premium”. To już nie kilku, ale praktycznie wszyscy oferują bardzo estetyczne wykonanie swoich produktów. Standardem stało się doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz i zdecydowana większość wkładów kominkowych jest do tego przygotowana. Popularne są też paleniska „z dodatkami” i duże przeszklenia.
Gorące nowości – biokominki i kominki elektryczne
Świat Kominków poleca
24-02-2021
Świat wokół nas się zmienia. Zmieniają się też kominki. Jeszcze dziesięć lat temu biokominki i kominki elektryczne były rzadko spotykaną egzotyką, traktowaną wręcz przez niektórych jako kominkowa zabawka, niepełnowartościowy substytut. Dziś to już ważny segment rynku, a propozycje opalanych bioetanolem czy zasilanych prądem kominków są coraz doskonalsze, ciekawsze i jest ich coraz więcej.
Prezentujemy list otwarty producentów i dystrybutorów do Ministra Klimatu i Środowiska w obronie dobrego imienia kominków.
Nowe życie kominka - remontować czy wymienić?
Świat Kominków poleca
23-02-2021
Pamiętajmy, że przebudowa kominka to nie „kara”, a „szansa”. Również szansa na zupełnie nową aranżację, zupełnie inny rodzaj wkładu... Asortyment dostępnych w Polsce urządzeń kominkowych, zwanych w urzędniczej nomenklaturze „miejscowymi ogrzewaczami pomieszczeń”, rozrósł się przez ostatnich 10 lat bardzo i jest niezwykle szeroki.
Świat Kominków nr 1/2021
nowość
23-02-2021
W kolejnym numerze 1/2021 magazynu "Świat Kominków" dostrzeżemy różnorodność kominkowego ognia w apartamentach i mieszkaniach, domach podmiejskich oraz w mieście i na wsi. Znajdziemy materiał na temat ceramicznych trendów oraz tendencji w biokominkach, kominkach elektrycznych oraz tych opalanych drewnem. Poznamy laureatów nagrody Ofenflamme. A co najważniejsze dowiemy się jakie firmy, produkty, wydarzenia i realizacje zostały nominowane do nagrody Płomień Roku 2020.

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: