Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Świat Kominków - nowy numer

Świat Kominków - nowy numer

Ciepło kaflowego pieca
nowość
28-12-2021
Piece kaflowe przez kilka wieków były podstawowym źródłem ogrzewania domów w Europie. Piec nieodłącznie kojarzony jest z kaflami. Ceramika piecowa powstawała w licznych kaflarniach. Mniejsze funkcjonowały lokalnie i na ogół wykonywały najprostsze i tanie kafle dla okolicznych wsi. Większe oferowały bogatszy asortyment kształtek i glazur, i zaopatrywały nieraz bardzo odległe rejony.
Piece kominkowe, wolno stojące paleniska na drewno, wykonane z żeliwa lub stali, są od lat obecne w europejskich domach. Od lat? Od wieków! Godin powstał w roku 1840, Haas & Sohn w 1854, z roku 1853 pochodzą Jøtul i Mørso, z 1873 Supra, a Wamsler z roku 1875. A przecież był jeszcze w 1742 roku (!) amerykański piecyk Benjamina Franklina. Więc gdy wciąż czytam o „nowości”, jaką są piecyki, aż mnie skręca, by nie odpisać czegoś niecenzuralnego internetowemu „znawcy”.
Kominkowa wolność
nowość
28-12-2021
Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana.
Jest kominkowym formatem numer jeden, najchętniej wybieranym przez Polaków. Dlaczego narożne paleniska zyskały taką popularność? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to format pozwalający na ciekawszą ekspozycję ognia niż w palenisku z płaskim przeszkleniem. Do tego format dobrze dopasowujący się do współczesnej architektury wnętrz typu open space. Co więcej, dostępny – gdyż obecny jest u większości producentów w szerokim spektrum cenowym.
Świat Kominków nr 4/2021 -2022
nowość
28-12-2021
W kolejnym numerze 4/2021 magazynu "Świat Kominków" dowiemy się jak zaaranżować narożny kominek i przygotować się na kominek gazowy. Znajdziemy materiał na temat biokominków i kominków elektrycznych oraz poznamy ponadczasowe klasyki. Poczytamy też o walorach kuchni kaflowej i możliwościach małych piecyków. W tym numerze dowiemy się też więcej na temat wizjonera ognia Dominique'a Imberta oraz poznamy nominacje do nagrody Płomień Roku 2022. Polecamy nowy dział: Ogrzewaj dom drewnem i pelletami.

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: