Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Historie z ogniem

Historie z ogniem

Od 30 lat buduję piece kaflowe i kominki. Na początku pod okiem ojca ,wieloletniego mistrza zduńskiego, natomiast obecnie sam staram się przybliżyć ten wymagający zawód młodszemu pokoleniu. Specjalizuję się w zduństwie. W ciągu wielu lat mojej działalności miałem możliwość obserwacji zmian zachodzących w stylistyce i funkcjonalności pieców oraz kuchni.
Od lat zajmuję się budową kominków i budowli ogrodowych i nie tylko. Od jakiegoś czasu poszerzyłem swoje zainteresowania. Wychodząc na przeciw swoim wizjom poszukiwałem materiału, w którym mógł bym odzwierciedlać swoje wizje.Po 3,5 roku pracy i spędzenia czasu na próbach z materiałem, który odpowiadał by moim wymaganiom, odważyłem się na wyjście na przeciw wyzwaniu i celom, które sobie postawiłem. Chciałem wykonywać budowle odbiegające wizją od przyjętych standardów.
Ciepło kuchni
26-12-2019
Tradycyjne kuchnie kaflowe są co raz popularniejsze wśród młodych inwestorów. Wśród nowoczesnych technologii i minimalistycznych wnętrz, coraz częściej pojawiają się tradycyjne urządzenia kuchenne, które nadają ciepła i rodzinnego charakteru naszego domu. Nowoczesność i tradycję można połączyć i myślę, że będzie to dobra, uzupełniająca się para.
Ogień towarzyszy nam od wieków i dzięki niemu nauczyliśmy się tworzyć ciepłe potrawy. Teraz mamy bardzo dużą różnorodność urządzeń do przygotowywania posiłków są to kuchenki gazowe, kuchenki elektryczne, płyty indukcyjne które wpasowują się w nowoczesny wystrój wnętrza.Niektóre są wyposażone w elektronikę która myśli za nas i pozwala szybko i sprawnie przygotować posiłek. Niestety są to urządzenia praktyczne ale pozbawione duszy zupełnie obojętne, neutralne.
Firma Salon Kominków Akom zajmuje się budową kominków, pieców i grilli od 1997 roku. Wykonujemy nasze realizacje na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej. Zajmujemy się kompleksową obsługą klientów w zakresie budowy kominka od pomysłu, przez indywidualny projekt, wybór wkładu, obudowy, aż do profesjonalnego wykonania. Polecamy rozwiązania odpowiednie zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym czy rustykalnym. Współpracujemy z projektantami i architektami.
Od kilkunastu lat specjalizujemy się w realizacjach typowo zduńskich. Uwielbiamy kafle, są one bardzo wdzięcznym materiałem, pozwalającym na tworzenie cudownych i często nietypowych brył. Są one nie tylko piękne, ale również potrafią zakumulować w swojej masie ciepło, by później w najzdrowszy dla człowieka sposób – na zasadzie promieniowania – powoli je oddawać.
Projektowaniem i budową kominków zajmuję się już od ponad 20 lat, a od roku 2010 prowadzę swoją działalność. Z uwagi na własny zakład kamieniarski i lata poświęcone obróbce kamienia, w centrum moich zainteresowań są wyroby wykonane z naturalnego materiału, jakim jest kamień. Pasuje on idealnie do obudowy kominka, a zarazem nadaje wnętrzom niepowtarzalny klimat. Przykładem, takiej realizacji jest zbudowany przeze mnie według pomysłu inwestorów kominek oparty na wkładzie kominkowym marki Kobok.
Łącząc tradycyjną sztukę zduństwa z nowoczesnymi rozwiązaniami i trendami, nasza firma- ZDUNMAR Marcin Głogowski zaprojektowała i wykonała nieco odbiegającą od standardów kuchnię kaflową. Realizacja podyktowana była życzeniem Inwestora, aby kuchnia miała niepowtarzalny i nowoczesny charakter. Starając się sprostać temu wyzwaniu zaproponowaliśmy połączenie typowego 4-fajerkowego trzonu kuchennego z elementami kuchni współczesnej, tj. płytą indukcyjną oraz piekarnikiem elektrycznym.
Kuchnia kaflowa budowana tradycyjną metodą zduńską, wykorzystująca naturalne materiały wprowadza do wnętrza sielski nastrój i tworzy przyjazną rodzinną atmosferę. Właśnie taką kuchnię, której bazę stanowią białe kafle, model Pik, z Wytwórni Kafli ze Stalowej Woli i okucia z pracowni Hubos, zbudowałem w okolicach Poznania. Wykorzystałem w niej sprawdzone i znane od wieków zduńskie metody budowy oparte na naturalnych surowcach, takich jak glina i zaprawy szamotowe.
  1  2  3  4 

Świat Kominków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: