Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Historie z ogniem  >   Innowacyjność i dbałość o ekologię

Historie z ogniem

Innowacyjność i dbałość o ekologięKominki Raczyński Wioleta i Rafał Raczyńscy

22-07-2021
drukuj
 
Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. W naszej bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Świat Kominków: Posiadacie szeroką ofertę produktów, ale szczególny nacisk kładziecie na niskoemisyjne paleniska opalane drewnem i pelletem w formie piecyków wolnostojących.
 
Rafał Raczyński: Tak, zgadza się. Dzisiejszy klient często oczekuje gotowych rozwiązań w postaci piecyków. Większość naszych urządzeń spełnia rygorystyczne normy emisyjne oraz nadaje się do domów z rekuperacją, czyli to proste i szybkie rozwiązania. Mamy ogromny wybór produktów m.in. urządzenia powietrzne na drewno czy piecyki z płaszczem wodnym, np. na pellet, czego przykładem jest piecyk MCZ CLUB Hydro.
 
ŚK:  To prawda, że gotowe piecyki wolnostojące to małe, zgrabne i dopracowane technicznie urządzenia. Na co jeszcze zwracają uwagę klienci przy wyborze swojego paleniska?
 
RR: Dzisiejsze piecyki dostępne na rynku z racji ogromnego wyboru spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Klienta interesuje przede wszystkim trwałość urządzenia, dopracowane szczegóły w wykończeniu i marka wypracowana przez lata. Posiadamy piecyki z ręcznej manufaktury, jak Sergio Leoni, oraz piecyki renomowanych czeskich producentów – firm HEIN i ABX. 
 
ŚK: Oprócz walorów technicznych wiele piecyków to ciekawe urządzenia pod względem estetycznym. Jaka moda panuje, jeśli chodzi o design w przypadku piecyków wolnostojących?
 
RR: Zauważyliśmy powrót do modeli rustykalnych w klasycznych żłobionych kaflach. Kolorystyka pozostaje najczęściej klasyczna, tj. biele, beże, zielenie. Przeszklenie musi być odpowiednio duże, aby nacieszyć oko ogniem i zaznać ukojenia w blasku płomieni.
 
 

Podziel się

Świat Kominków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: