Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Historie z ogniem  >   Profesjonalizm, styl i ekologia

Historie z ogniem

Profesjonalizm, styl i ekologiaKominki Stylowe Witold Paluch

02-12-2020
drukuj
 
Zarówno portalowe, jak i nowoczesne kominki, które tworzymy, powstają z najlepszych dostępnych materiałów. Stawiamy na ekologię, dlatego proponujemy paleniska spełniające rygorystyczne europejskie normy – w tym Ekoprojekt.
 
Świat Kominków: Dlaczego warto korzystać z usług firmy z doświadczeniem?
 
Witold Paluch: Przede wszystkim ze względu na znajomość tematu, gwarancję i odpowiedzialność za wykonaną pracę zgodnie ze sztuką. Osobiście od 25 lat profesjonalnie zajmuję się budową kominków, a od 11 lat prowadzę własną firmę. Doświadczenie pozwala mi pomóc wybrać odpowiednie palenisko, do niego kratki, które zapewnią sprawne funkcjonowanie, oraz komin dopasowany do paleniska lub odwrotnie, czyli dobrać palenisko do istniejącego przewodu kominowego. Nie jest to możliwe bez wizji lokalnej i znajomości tematu. Co ważne dla klientów, powstaje na tej bazie kilka wersji projektu do ich wyboru.
 
ŚK: W czym się specjalizuje Pana firma?
 
WP: Koncentrujemy się na rozwiązaniach kominkowych. Naszą specjalnością są ręcznie rzeźbione marmurowe portale kominkowe tworzone na indywidualne zlecenie według indywidualnych projektów. To uniwersalne i ponadczasowe formy, które opierają się chwilowej modzie. Wiele z naszych realizacji obecnie to popularne nowoczesne formy kominkowe.
 
ŚK: Jakby Pan określił w kilku słowach Wasze mocne strony?
 
WP: Gdybym miał wymienić ciągiem, to byłyby to: terminowość, elastyczność, doświadczony zespół oraz wysoka jakość wykonania. Stawiamy na ekologię, dlatego proponujemy paleniska spełniające rygorystyczne europejskie normy, w tym Ekoprojekt. Ponadto pracujemy na najlepszych dostępnych materiałach i nie oszczędzamy na tym. Dzięki temu nasi klienci dostają urządzenie, które bezawaryjnie będzie funkcjonowało przez wiele lat.
 
ŚK: Buduje Pan kominki zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Jak postrzega Pan różnicę w postrzeganiu kominków w obu krajach w kontekście ekologii?
 
WP: Różnica jest duża. W Niemczech jest oczywiste, że urządzenia spełniające normy i spalające sezonowane drewno są ekologiczne. W Polsce demonizowanie kominków jest dla mnie niezrozumiałe. Drewno to odnawialne źródło energii, odpowiednio przygotowane i spalane w nowoczesnym palenisku kominkowym jest przyjazne dla środowiska naturalnego, i takie są fakty.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się

Świat Kominków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: