Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Historie z ogniem  >   Drewno, stal i wolność przestrzeni

Historie z ogniem

Drewno, stal i wolność przestrzeniJoanna Dudziak Adam Dudziak

15-06-2020
drukuj

Kominek wolno stojący to rozwiązanie zdobywające coraz większe grono entuzjastów. Dzisiaj już nie tylko lofty w miejskim, industrialnym stylu są tłem dla tego typu rozwiązań. Wolność umiejscowienia kominka, również dzięki systemowym rozwiązaniom odprowadzania spalin, daje większe pole wyboru niż kiedykolwiek. Dotyczy to zarówno nowych domów, jak i remontowanych budynków. Podstawowym warunkiem jest świadomość takich możliwości oraz odpowiednie planowanie. 

 

W przypadku salonu z otwartym sufitem rozwiązanie wolno stojące pozwala na zachowanie lekkości formy kominka i uniknięcie efektu podziału czy wręcz swoistej grabieży przestrzeni.

 

W przedstawianej realizacji wykorzystaliśmy kominek wolnostojący Focus Eurofocus 951. Występuje on zarówno w wersji statycznej, jak i obrotowej, co pozwala na ustawienie paleniska w kierunku, w którym w danym momencie użytkownik sobie życzy. Widoczne przyłącze odprowadzania spalin wraz z rozetą przysufitową wykonywane są na wymiar, wykończone w ten sam sposób jak palenisko i mogą być dowolnie kształtowane. Dolot powietrza zewnętrznego zrealizowany jest bezpośrednio w stopie kominka. Zastosowano system spalinowy Poujoulat Dualinox, tutaj powyżej dachu pomalowany na kolor pokrycia dachowego.

 

Co oprócz zaspokojenia wymagań estetycznych i technologicznych zyskuje użytkownik? Wolność i niezależność. Kominek opalany drewnem należącym do najbardziej ekologicznych paliw, ponieważ jest źródłem odnawialnym, pozwala na ogrzewanie przestrzeni wtedy, kiedy mamy na to ochotę, niezależnie od innych źródeł. Wartością dodaną jest też niepowtarzalna atmosfera żywego ognia.

 

Bądźmy przezorni, przewidujmy, myślmy perspektywicznie, pozwalajmy sobie na szaleństwa i puszczajmy wodze fantazji tylko w kwestii form kominków.

 

Po dobór najlepszej technologii zapraszamy do naszego salonu. Jesteśmy pewni, że zaskoczymy Państwa dostępnymi możliwościami. Chętnie też podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem – obiecujemy, że podamy je w przystępnej formie i przy aromatycznej kawie. Kominek to mądry wybór w dzisiejszych czasach, a z nami stanie się też dobrą inwestycją.

 

 

 

 

Podziel się

Świat Kominków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: