Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Historie z ogniem  >   Nowoczesny kominek z kocim akcentem

Historie z ogniem

Nowoczesny kominek z kocim akcentemZDUN.PL

28-05-2020
drukuj

Projektowaniem i budową kominków, pieców i kuchni zajmuję się już od ponad 20 lat. Jestem zdunem z tytułem mistrza. W pracy wykorzystuję wieloletnie doświadczenie, które umożliwia mi wykonywanie przeróżnych realizacji i pomaga w zaspokojeniu oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Praca jest moją pasją i staram się nią zarazić mojego syna, którego z wielką przyjemnością wprowadzam w tajniki rzemiosła. Specjalizuję się w budowie pieców kominkowych oraz pieców i kuchni kaflowych. Zajmuję się także remontami oraz modernizacją starych pieców.

 

Prezentowana realizacja została wykonana w Niemczech. Jest to kominek kaflowy oparty na wkładzie narożnym marki Kratki.pl, model VN 480/480. Wykorzystałem w niej białe i brązowe matowe kafle pochodzące z Ceramiki Kornak, wykonane na specjalne zamówienie. Kafle zostały zamontowane nowoczesną metodą zwaną penalizacją, przy użyciu wysokiej jakości kleju marki Brula. Z boku paleniska znajduje się ławeczka, która jest zarówno elementem funkcjonalnym, jak i ozdobnym.
Projekt powstał w oparciu o wizję inwestora, któremu zależało, aby kominek był nowoczesną bryłą wykonaną z wykorzystaniem kafli. Wszystkie szczegóły omawialiśmy zdalnie ze względu na odległość, jednak inwestorzy szybko zaakceptowali zaproponowany przeze mnie projekt i mogliśmy ruszyć z pracami, które były bardzo intensywne (trwały 7 dni) i wykonywane w czteroosobowej ekipie. 

 

Nasza inwestorka jest miłośniczką kotów, dlatego zależało jej, aby kominek nie był za wysoki, żeby w przyszłości jej pupil mógł przesiadywać na zwieńczeniu ciepłej bryły. Na zakończenie prac wręczyliśmy jej białego, ceramicznego kota – prezent od Jakuba Kornaka z Ceramiki Kornak. Inwestorka była bardzo szczęśliwa z tego powodu, odebrała to jako miły gest i nie kryła wzruszenia. Mimo że realizacja została wykonana już dwa lata temu, do tej pory mam kontakt z klientami, którzy byli z niej bardzo zadowoleni. Chyba najlepszym dowodem na to jest fakt, że polecają nas swoim znajomym, u których wykonujemy kolejne realizacje.

 

Mistrz zduński
Marcin Wudniak
88-100 Inowrocław, ul. Brzoskwiniowa 32
www.zdun.pl

 

Podziel się

Świat Kominków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: