Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Historie z ogniem

Historie z ogniem

Prezentowany przez nas kominek to jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów propozycji. Prosta, minimalistyczna zabudowa paleniska narożnego z wyeksponowaną wnęką na drewno i minimalistycznymi kratkami typu luft wpasuje się w każde wnętrze i nie zabiera dużo miejsca. Wiele takich projektów trafia do domów czy segmentów budowanych przez deweloperów. Podobnie było i tym razem.
Ponadczasowa klasyka
Kominki Lexus Andrzej Słoninka
26-01-2020
Projektowaniem i budową kominków zajmuję się od 2010 roku i zdecydowanie mogę powiedzieć, że lubię to, co robię. Jestem otwarty i kontaktowy, chętnie wprowadzam też nowości, dlatego współpraca z ludźmi sprawia mi przyjemność, a finalny wygląd kominka zawsze jest efektem wizji klienta, moich sugestii i naszych wspólnych rozmów. Realizacja przedstawiona na zdjęciu powstała w domu pod Wrocławiem, a jej budowa trwała mniej więcej około trzech tygodni.
Powrót do lat dwudziestych
CeramisArt Paweł Narowski
25-01-2020
Mam szczęście, że robię to, co lubię i co daje mi energię. W mojej pracy spotykam ciekawych ludzi, dla których mam przyjemność tworzyć coś więcej niż typowe urządzenia piecowe i kominkowe. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to w odrestaurowanym dworku z 1900 roku zbudowałem kominek z zielonych kafli, piec i pokaźnych rozmiarów kuchnię kaflową. Było to zajęcie czasochłonne (bo budowa trwała miesiąc), ale i dające dużą satysfakcję.
Konsekwencja gwarancją sukcesu projektu
Joanna Dudziak Adam Dudziak
25-01-2020
Dobrze zaprojektowane wnętrze to już połowa sukcesu. Wyzwaniem często jednak okazuje się sama realizacja projektu przy zachowaniu wizji architekta, jednoczesnym sprostaniu wymaganiom i możliwościom technicznym, oczekiwaniom Inwestora, a także, o czym nie wszyscy pamiętają, przy uzyskaniu satysfakcji i zadowolenia wykonawcy z zakończonej pracy. Podstawowymi składnikami okazują się dobra komunikacja, wzajemne zaufanie i konsekwencja.
Prezentujemy nowoczesny, automatyczny kominek na pelet, którym można zdalnie sterować. Jego sercem jest wkład kominkowy marki Iwona Pellets, model Alex Air. Kominek ten ma wiele zalet ‒ jest nie tylko piękny, ale też funkcjonalny, nie wymaga nakładu pracy i jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Na zdjęciu widzimy również efektowne drzwiczki – za nimi znajduje się zbiornik na pelet, który wystarczy uzupełnić raz na trzy dni.
Spełniamy marzenia
Michał Kominki
24-01-2020
Przestronna i stylowa 700-metrowa rezydencja w Łodzi potrzebowała eleganckiego i odpowiadającego poziomem do całości aranżacji kominka. Najlepszym wyborem okazał się portal kominkowy z paleniskiem na drewno. Inwestorzy zdecydowali się na palenisko typu vis’a’vis marki Hajduk model Volcano DFD i stworzenie dwóch bliźniaczych portali po obu stronach tunelowego paleniska. Jeden z nich zdobi salon a drugi, umiejscowiony po drugiej stronie, salonik telewizyjny.
W tradycyjnym stylu
Zduństwo Janiak
23-01-2020
Zduństwem zajmuję się już od siedemnastu lat i cały czas rozwijam się w swoim zawodzie, a jednocześnie mojej pasji. Lubię indywidualne realizacje, dlatego duże znaczenie ma dla mnie początkowy proces współpracy, czyli wsłuchanie się w oczekiwania klienta i przekucie jego wizji na unikalny, niepowtarzalny projekt. Pomaga mi w tym mój współpracownik – Kamil Gulczyński, który własnoręcznie szkicuje i przelewa pomysły inwestorów na papier.
W kolorach ziemi
Kominki Lexus Andrzej Słoninka
22-01-2020
Realizacja przedstawiona na zdjęciu powstała w okolicach Wrocławia, a jej budowa trwała pięć dni. Proces powstawania kominka to efekt zgranej współpracy z klientem, który nakreślił swoją wizję, pod którą przygotowałem projekt i dobrałem odpowiednie materiały. Kominek powstał w oparciu o narożny wkład kominkowy marki Kratki.pl, model Lucy 14 i został obudowany płytami krzemianowo-wapiennymi. Do wykończenia realizacji wykorzystałem czarny granit i marmur w satynie w kolorach ziemi.
Pasja tworzenia
CeramisArt Paweł Narowski
22-01-2020
Od wielu lat zajmuję się zduństwem. Tworzenie pieców i kuchni kaflowych to moja pasja – w każdej realizacji pozostawiam cząstkę siebie. Moje realizacje często powstają przy wykorzystaniu ceramiki Kaflarni Kafel-Kar, tym bardziej cieszy mnie nagroda, jaką otrzymałem w ramach linii producenckiej.
W zgodzie z naturą
Kominki dla wymagających Wojciech Kaszkowiak
20-01-2020
Prezentowany kominek to doskonały przykład na to, że prosta i minimalistyczna realizacja połączona z ciekawą wizją i niebanalnym pomysłem może być niezwykłym i charakterystycznym elementem wystroju wnętrza. Przy powstawaniu tego kominka celem było przeniesienie do domu właścicielki atmosfery lasu. Realizacja miała nawiązywać do natury oraz przywodzić na myśl las, szum drzew, śpiew ptaków i oczywiście ognisko, otulające nas ciepłem swych płomieni.
1  2  3    

Bezpłatny Świat Kominków

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: