Kominki.org   >   Aktualności inne  >   ABC kominka  >   Kominek. ale jaki? - nowoczesny piec kaflowy

ABC kominka

Kominek. ale jaki? - nowoczesny piec kaflowy

drukuj

Sommerhuber

Hoxter

Brunner

Kafel-Kar, Realizacja Kominki Salata

Kaufmann Keramik

Seyffarth Keramik

Tradycyjna forma pieca kaflowego nie każdemu odpowiada. Ludziom, którzy napatrzyli się na przeszklone bryły kominków, trudno jest pogodzić się z tym, że decydując się na tradycyjny piec, w znacznej mierze stracą możliwość obserwacji ognia. Od jakiegoś czasu nie muszą wybierać, bo współczesna technika zduńska potrafi doskonale pogodzić tradycję z nowoczesnością.

 

Prefabrykowane paleniska o znanych i certyfikowanych parametrach mają już wizje ognia o całkiem przyzwoitej powierzchni. Nie tylko płaskie, ale również narożne, praktyczne i modne przeszklenia są dostępne w piecowych wkładach. Nawet podnoszenie drzwiczek do góry się trafia. Zdun „nowoczesny” ma do dyspozycji wiele systemów kształtek kumulacyjnych, które umożliwiają zbudowanie długiej i pełnej „atrakcji” trasy wylotu spalin.

 

Również do techniki piecowej zawitała woda… tak właściwie to w piecowej, stabilnej, przewidywalnej technice palenia znalazła najlepsze miejsce.

 

Jeśli dodamy do tego bogaty asortyment płyt akumulacyjnych o dużych powierzchniach oraz kafle, a raczej wielkogabarytową ceramikę w szerokiej gamie szkliw, to się okazuje, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować niemal dowolną formę pieca. To już nie tylko podgrzewane boczne ławy, ale formy architektoniczne dotąd kojarzone z kominkami. Piece coraz bardziej upodabniają się do kominków i coraz trudniej te dwa rozwiązania odróżnić tylko na podstawie zdjęcia w kolorowym magazynie. Nowoczesna forma kaflowego pieca doskonale wpisuje się estetyką i parametrami grzewczymi, jak również odtwarzalnym paliwem w oczekiwania stawiane domom nisko energetycznym, a nawet pasywnym. Z tego wynika, że piece kaflowe w tej czy innej formie będą jeszcze wiele lat ważnym elementem domu. Przy całym szacunku dla parametrów technicznych, czy można z przyjaciółmi posiedzieć przy pompie ciepła lub fotowoltaicznych panelach?

Witold Hawajski

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: