Kominki.org   >   Aktualności inne  >   ABC kominka  >   Kominek. Ale jaki? - biokominek

ABC kominka

Kominek. Ale jaki? - biokominek

01-09-2017
drukuj

Ecosmart Fire

Kratki

Ecosmart Fire

Infire

Ebios-Fire / Spartherm

Planika

Kratki

Ruby fire

Polskie biokominki

Cocon Fires

Conmoto

Safretti

Ruby Fires

Planika

Kominek bez drewna i komina to kusząca propozycja. Nawet jeśli na przeszkodzie nie stoją sprawy finansowe, to przecież niemożność techniczna dotyka również bogatych… Wielopiętrowy budynek, brak przewodu kominowego, regionalny zakaz palenia czy odlotowa aranżacja wnętrza albo zwyczajne życie na najwyższych obrotach… Wszędzie tam pasuje ogień, który pojawia się bez trwałych architektonicznie zobowiązań, a na dodatek może przenieść się na taras, do ogrodu, a nawet do wnętrza luksusowego jachtu.

 

Koszty zakupu biokominka mogą być symboliczne albo też wysokie lub gdzieś pomiędzy, a wszystko zależy od modelu i producenta, bo w tej grupie dużo jest ofert dizajnerskich. Wśród nabywców biokominków są bowiem i gwiazdy filmowe, i arabscy szejkowie, i znane sieci hoteli. Czy będzie to model skromny i standardowy, czy odlotowy – zawsze warto wybrać palenisko, które posiada skuteczne zabezpieczenia i certyfikaty. Jeśli kupujemy gotowy biokominek lub aranżujemy go indywidualnie z wykorzystaniem fabrycznego paleniska, to kominek powinien być bardzo stabilny.

Paliwem zawsze powinny być wiadomego pochodzenia, atestowane bioetanole. Posiadacz biokominka powinien przestrzegać instrukcji użytkowania, bo od tego zależeć może zdrowie i życie. Jak widać, ten teoretycznie bez zobowiązań związek z biokominkiem ma sporo ograniczeń, ale są one nieformalne, a z pewnością nie są natury technicznej. Po prostu biokominek to wolny, atrakcyjny ogień dla rozsądnych ludzi.

Witold Hawajski

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Bezpłatny Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: