Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 50

Opisy numerów

Świat Kominków nr 50

23-02-2017
drukuj

INSPIRACJE

 

 

Faza gazowa

 

 

Często zarzucano kominkom gazowym „nienaturalność” ich płomieni. To już przeszłość, bo aktualnie oferowane modele dają efektowny ogień, prawie „identyczny z naturalnym”. Przyczyniają się do tego specjalne konstrukcje ceramicznych polan oraz szkło witroceramiczne o niezwykle dużej przejrzystości. Sam dałem się nabrać na płomień, który sprawiał wrażenie otwartego ognia, ale… tam była szyba!

 

Witold Hawajski 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczny biokominek

 

 

Doskonałą alternatywą dla kominka tradycyjnego są biokominki. Co to za urządzenia, jakie mają zastosowanie, czy grzeją, ile kosztują, czy można je zabudować, a może powiesić bądź postawić w dowolnym miejscu, mieszkając w bloku… itd.? Szczerze namawiam do zastanowienia się nad inwestycją w te czarodziejskie urządzenia, które pozwalają cieszyć się bliskością i ciepłem naturalnego ognia. Ważne jednak, by jedynym kryterium wyboru nie była tylko niska cena, ale rzecz dla nas, użytkowników, najważniejsze – BEZPIECZEŃSTWO.

 

 

 

Dariusz Barylski

 

 

 

 

 

 

 

Przyszłość kominka 

 

 

 

Wszystko wokół nas stale się zmienia. Kreowane są nowe trendy, a technologia dostarcza nam coraz to nowych rozwiązań. To samo dotyczy kominków. Powstają automatyczne urządzenia regulacyjne czy kominki sterowane prze sieć Wi-Fi. Zatem co czeka kominki w przyszłości? O to i jeszcze więcej zapytaliśmy polskie i zagraniczne organizacje zduńskie i kominkowe. 

 

 

Magdalena Balicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mniej znaczy więcej

 

 

 

Jeśli nie czujemy się dobrze w mocnych zestawieniach, oryginalnych fakturach czy łączeniu stylów, postawmy na prostotę form i skromność wykończenia. Bazujący na tych zasadach skandynawski dizajn dzięki tym atrybutom zyskał światową sławę.

 

Na koniec może i banał, ale warto o nim wspomnieć. Pamiętajmy, że często mniej znaczy więcej, a w prostocie drzemie siła. Dlatego też niedroga, prosta, estetycznie wykonana zabudowa kominka będzie najlepiej eksponować to, co w kominku najważniejsze – czyli ogień. 

 

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas zwycięzców

 

 

 

Jest w Europie kilka istotnych nagród przyznawanych za dobre wzornictwo, które uchylają drzwi do wielkiego biznesu albo otwierają je szerzej. Nominowane do tych nagród mogą być nie tylko lodówki, telefony czy krzesła. Każdy produkt może tam trafić i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiały się tam również propozycje branży kominowej.

 

Witold Hawajski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEZPIECZNY KOMINEK

 

 

Innowacyjność w genach

 

 

 

Bez kompleksów. Z jasno określonymi celami i planem. Z nastawieniem na stałe kreowanie nowych produktów i rozwój Darco pokazuje, że polska myśl techniczna może być innowacyjna, a firma z Polski może stać się rozpoznawalna w branży w całej Europie. Bez wątpienia za sukcesem Darco stoją ludzie. I to nie tylko  zgrany duet właścicieli – Józef i Łukasz Darłak ale i ich 270 pracowników, którzy razem z firmą się rozwijają i podnoszą swoje umiejętności.

 

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzej się zdrowo! Zdrowotne walory pieców kaflowych

 

Źródłem dobrego samopoczucia jest najczęściej piec kaflowy, który daje poczucie przytulności. Przyczynę tego efektu poddano badaniom naukowym. Co daje piec, czego nie sposób osiągnąć za pomocą innych grzejników? Naukowcy znaleźli odpowiedź: tajemnica kryje się w kaflach, w zdolności kumulowania oraz zdrowym promieniowaniu ciepła. Tym tematem od wielu lat zajmuje się Instytut Doświadczalno-Badawczy Zdunów (VFH) w Austrii, we współpracy z innymi organizacjami badawczymi.

 

 

Thomas Schiffert, Gerhard Dalla-Bona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż mi swoje drewno a powiem kim jesteś

 

Nawet najlepszy silnik do którego wlejemy podłe paliwo nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Na pytanie jakim palić drewnem odpowiedź jest tylko jedna: przede wszystkim suchym!! Dopiero za nią dalsza lista życzeń: oczywiście liściastym, najlepiej twardych gatunków; tych, które sprawdziły się w naszym palenisku; drobno łupanym - o średnicy

 

8-12 cm; czystym – nie zabrudzonym; bez pleśni i innych grzybów; nie tym prosto z drewutni ale tym, które podgrzało się przy kominku; odpowiednio ułożonym w palenisku; nie dokładanym do paleniska lecz rozpalanym każdorazowo od góry…

 

Lech Kowalewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się

W numerze

Świat Kominków nr 54

W kolejnym już 54 numerze magazynu Świat Kominków znajdziemy informacje na temat kominków gazowych w rozmiarze s. Poczytamy też o biokominkach klasy premium. Dowiemy się więcej na temat historii kominków i pieców z Norwegii, a także poznamy laureatów konkursu Ruegg Photo Award 2017. W tym numerze będzie można poczytać też m.in. o kuchni w plenerze, rodzinnej firmie Kaufmann Keramik i piecykowych trendach Progetto Fuoco 2018.

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum