Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów

Polscy kominiarze na Międzynarodowym...

W dniach 31 sierpnia - 3 września 2018 roku odbyło się 37. Międzynarodowe Święto Kominiarzy w Santa Maria Maggiore we Włoszech. Udział polskiej reprezentacji był...
1
2
3

Kominki news

Wentor promuje kominki na imprezach plenerowychz życia branży

Firma Wentor aktywnie uczestniczy w wielu imprezach branżowych. Ich stoisko można było spotkać w ostatnim czasie m. in. na Targach Rolnych "Agro Pomerania" w Barzkowicach wraz z partnerem handlowym expertkominki.pl, "Winobraniu 2018" w Zielonej Górze oraz Wojewódzkich Dożynkach Radawiec 2018 wraz z partnerem handlowym Pellet Planet.

Piknik w firmie Panekz życia branży

DF 33 - Brunnernowość

.WspomnienieZmarł Casimir Szatapski

III Forum Pelletuz życia branży

Festiwal Wnętrz 2018z życia branży

O tym się mówi

15-lecie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KOMINKI POLSKIE

Ogólnopolskie Stowarzyszenie KOMINKI POLSKIE zostało założone w 2003 roku i obecnie zrzesza około 100 podmiotów gospodarczych z branży kominkowej, działających na terenie całej Polski. Ich celem jest nie tylko reprezentowanie wspólnych interesów środowiska związanego z branżą kominkową i zduńską, ale także działalność na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego.

ABC firmy kominkowej

Wöhler SM 500 – analiza pyłu i CO na potrzeby wymagań Ekoprojekt

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej 2015/1185 z 24 kwietnia 2015 roku od 1 stycznia 2022 roku kominki i piece kominkowe na drewno o nominalnej mocy cieplnej 50 kW lub mniejszej wprowadzane do obrotu lub użytkowania będą musiały spełniać między innymi wymogi emisji cząstek stałych do 40 mg/m³ oraz emisji tlenku węgla do 1500 mg/m³.

Ekodesign okiem projektantao tym się mówi

Ustawa Krajobrazowanowe obowiązki firm

Organizacje kominkowe i zduńskie

Pismo branży zduńskiej do Ministra Piotra Woźnegoz życia branży

Jacek Ręka, Starszy Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych w imieniu branży rzemiosła zduńskiego zwrócił się do Ministra Piotra Woźnego z prośbą o wsparcie propozycji, które uzasadniają konieczność wprowadzenia zmian do krakowskiej uchwały mającej na celu poprawę jakości powietrza. Obecny, przyjęty sposób walki z zanieczyszczeniami powietrza, nie tylko niszczy cieszące się 6-wiekową tradycją krakowskie rzemiosło zduńskie, ale też jest niespójny z metodami ochrony powietrza w Europie.

Kominki PRO

Kominki PRO nr 35

W najnowszym numerze 35 Kominków PRO znajdziecie Państwo informację o otwarciu Kącika Babci i Dziadka z kominkiem w Lublinie oraz wyjeździe szkoleniowym Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych do Austrii. W tym numerze 15 lat promocji ognia przez Świat Kominków oraz relacja z targów Progetto Fuoco w Weronie, Batibouw w Brukseli i Salon Kaminow w Moskwie. Do poczytania artykuł „Być i mieć w sieci – internet dla firm" oraz „Bezpieczeństwo jest najważniejsze".

Świat Kominków

Świat Kominków nr 2-3/2018 (55)

W kolejnym już 55 numerze magazynu Świat Kominków znajdziemy informacje na temat kominków plenerowych, poczytamy o luksusowych kominkach wiszących i dowiemy się więcej na temat połączenia mozaikowych kompozycji z kominkiem. Szczególnie warty polecenia jest obszerny materiał przygotowany przez redakcję z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - Ogień Niepodległej, w którym prezentowane są najpiękniejsze muzealne wnętrza z kominkami i piecami.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum