Kominki.org   >   Relaks przy kominku

Relaks przy kominku

"Żelazny Jan"
nasza biblioteka
08-12-2017
Porywająca podróż przez mitologię, literaturę i psychologię w poszukiwaniu istoty męskości. Fascynująca opowieść o męskości i męskiej inicjacji, ale także o problemach i wyzwaniach w życiu współczesnego mężczyzny. Jest nowoczesną, a zarazem bardzo starą wizją tego, co nazywamy męskością. Potwierdza siłę mitów i tradycji w przypominaniu i utrwalaniu odwiecznych prawd. Robert Bly jest poetą, gawędziarzem, tłumaczem i wykładowcą.
"Bóg Rzeczy Małych"
nasza biblioteka
27-11-2017
Klasyczna historia o miłości na przekór podziałom społecznym, odznaczająca się kunsztowną narracją. Jest to głęboko poruszająca historia o miłości i śmierci, szaleństwie i nadziei, radości i utraconym dzieciństwie, to prawdziwe arcydzieło liryzmu. To książka niezwykła, dociera bowiem do najgłębszych pokładów psychiki i odkrywa najbardziej intymne przeżycia.
"Jutro będziemy szczęśliwi"
nasza biblioteka
13-11-2017
Trzy lata – już tyle czasu Zuza próbuje poskładać swoje życie od nowa, ale w tej skomplikowanej układance wciąż brakuje najważniejszego elementu, czyli jej wielkiej miłości. Adam zniknął bez słowa pożegnania, zostawiając ją samą, ze złamanym sercem. Kiedy Zuza postanawia zmienić swoje życie, zjawia się Adam… Jutro będziemy szczęśliwi to magiczna opowieść, która otuli czytelnika ciepłem buchającego w kominku ognia, zapachem cynamonu, goździków, imbiru i… miłości.
"Seria: Jakie to proste! Muzyka"
nasza biblioteka
07-08-2017
Oto klucz do zrozumienia świata muzyki, którego potrzebuje każdy uczeń i rodzic. Książka nie tylko teoretycznie wyjaśnia wszystkie muzyczne terminy i tajemnice historii muzyki, ale też prezentuje konkretne przykłady na załączonej płycie CD. Z tym podręcznikiem świat dźwięków będzie Ci o wiele bliższy, bo znajdziesz w nim podpowiedź, jak zrozumieć niemal każdą kompozycję.
96 stron rozmaitych scenek, ozdobnych wzorów, zabawnych zwierząt i wyszukanych strojów można kolorować kredkami, flamastrami, ozdabiać wymyślnymi esami-floresami, a przede wszystkim uzupełniać 800 naklejkami. Tworzenie niezwykłych bransoletek, ozdabianie pysznych ciast albo dobieranie wzorów na skrzydłach motyla gwarantuje świetną zabawę na długie godziny. Ta książka to idealny prezent dla każdej twórczej dziewczynki w wieku powyżej 4 lat.
"Seria: Encyklopedia sztuki. Impresjonizm"
nasza biblioteka
07-08-2017
Album prezentuje 390 barwnych reprodukcji dzieł największych artystów, którzy zrewolucjonizowali tradycyjne dziwiętnastowieczne malarstwo. Dzięki świeżości spojrzenia, swobodnemu operowaniu pędzlem i stosowaniu jasnych, świetlistych kolorów impresjoniści zyskali sławę i zachwyt publiczności. Dziś ceny dzieł takich artystów jak: Sézanne, Degas, Gauguin, Manet, Monet, Renoir, Sisley, van Gogh sięgają niebotycznych kwot.
"Zielona filozofia"
nasza biblioteka
07-08-2017
Środowisko i jego ochrona od dawna były terenem zarezerwowanym dla politycznej lewicy. Roger Scruton w Zielonej filozofii dowodzi jednak, że konserwatyzm ma o wiele większe od liberalizmu czy socjalizmu predyspozycje, by stawić czoło problemom związanym z ekologią. Nasza wspólna przyszłość nie jest pewna, ale możemy wybrać taką drogę, która zapewni naszej planecie i naszemu gatunkowi bezpieczeństwo.
Karolina, dla znajomych Karo, chodzi do V klasy. Ma zawsze dużo energii i wciąż nowe pomysły. Niestety, rzadko realizuje je do końca. W zasadzie to chyba jeszcze żadnego nie skończyła. Ale ma to w planach. Karo i szalone wyzwania - to humorystyczna opowieść, która pędzi od andrzejek do mikołajek szybciej niż rollercoaster. Po drodze pojawiają się psy, koty, afera na lodowisku, występ przed kamerami i zagadka kryminalna. Czy Karo wyjdzie cało z tego zamieszania?
Pełen ciepła i humoru dziennik nastoletniej Bridget Jones. Sympatyczna licealistka prowadzi kronikę swoich przeżyć podczas przeprawy pełnej wzlotów i upadków przez życie rodzinne, przyjaźń, szkołę i miłosne perypetie, a z każdej strony jej dziennika bije ciepło i humor. „Nazywam się Chloe Snow i moje życie to porażka. Mama twierdzi, że od pamiętania smutniejsze jest tylko zapominanie, więc będę zapisywać w tym dzienniku wszystko, co mnie spotka..."
"Zimowa miłość"
19-04-2017
Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy. Teraz: szesnaście lat od momentu, gdy się poznali, Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach